AKCJA RATUNKOWA NA JEZIORKU KAMIONKOWSKIM. NASTOLATKOWIE WYCIĄGNĘLI TONĄCEGO MĘŻCZYZNĘ

Przy Alei Zielenieckiej upłynęło pod znakiem dramatycznego zdarzenia, które mogło zakończyć się tragicznie, gdyby nie bohaterska postawa lokalnych nastolatków. Grupa młodych ludzi, pracujących w wypożyczalni kajaków nad Jeziorkiem Kamionkowskim, uratowała życie starszego mężczyzny.

Wszystko wydarzyło się w okolicy mostku przy Drukarzu. Mężczyzna, około 70-letni mieszkaniec Warszawy, podczas kąpieli zaczął nagle tonąć. Na szczęście, szybka reakcja obserwujących sytuację nastolatków pozwoliła na błyskawiczną interwencję.

Po wydobyciu poszkodowanego na brzeg, na miejsce wezwano służby ratunkowe. Strażacy przeprowadzili resuscytację krążeniowo-oddechową (RKO), a przybyły zespół ratownictwa medycznego zabrał mężczyznę do najbliższego szpitala. Jego stan stabilizowano w drodze do placówki medycznej.

Ten heroiczny czyn jest przypomnieniem o solidarności i odwadze młodych ludzi, którzy nie zawahali się ani chwili, by pomóc drugiemu człowiekowi. Lokalna społeczność już zapowiedziała, że znajdzie sposób, aby docenić młodych bohaterów za ich niezwykłe zachowanie.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Tekst: Warszawa w Pigułce

Zdjęcia: archiwum Luka&Maro

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *