BŁYSKAWICZNA REAKCJA I SKUTECZNE DZIAŁANIE POSTERUNKOWEGO Z KOMISARIATU W REMBERTOWIE

Post. Dawid Rzepka, na co dzień służy w zespole patrolowo-interwencyjnym w komisariacie w Rembertowie. Pomimo tego, że jego policyjny staż służby to niespełna półtora roku, zdążył właśnie udowodnić, że doskonale zdaje sobie sprawę z tego, iż policjantem jest się zawsze, a czas wolny czasem może wymagać szybkiej i skutecznej policyjnej reakcji i działania.

Patrolowiec z komisariatu w Rembertowie, post. Dawid Rzepka miał wolny dzień,  robił zakupy w kompleksie handlowym. W pewnym momencie zauważył, że z pobliskiego marketu  wybiegają mężczyźni, których próbuje złapać pracownik ochrony.

Policjant natychmiast zareagował. Podjął pościg za odjeżdżającym samochodem, do którego wsiedli podejrzani. Jednocześnie o całej sytuacji  od razu  powiadomił inne załogi policyjne za pośrednictwem numeru alarmowego i na bieżaco przekazywał kierunek ucieczki mężczyzn.  Okazało się, że ścigał samochód, w którym uciekało 3 obywateli Gruzji, ukradli oni dwa telefony komórkowe o wartości ponad 13500 złotych.

Dzięki bardzo dobremu skoordynowaniu działań patrol z komisariatu na Targówku zatrzymał samochód i Gruzinów. Zostali oni przekazani do komisariatu w Rembertowie.
Tam, na postawie zabezpieczonych dowodów i zgromadzonego obszernego materiału dowodowego, wszyscy trzej Gruzini usłyszeli zarzuty dokonania wspólnie i  porozumieniu kradzieży.

Gdyby nie zdecydowanie i skuteczne działania post. Dawida Rzepki niewątpliwie sprawcy nie zostaliby zatrzymani  bezpośrednio po dokonaniu przestępstwa, trudniej też byłoby odzyskać skradzione mienie.

Postępowanie w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga-Południe.

Taka postawa i profesjonalizm, jakie zaprezentował post. Dawid Rzepka niech będą wizytówką i staną się wzorem dla na wszystkich służących w naszej formacji funkcjonariuszy.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

podinsp. Joanna Węgrzyniak

KRP VII – Praga Południe, Rembertów, Wawer, Wesoła

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *