CHCIAŁ SKOCZYĆ Z MOSTU DO WISŁY. STRAŻNICY MIEJSCY URATOWALI MU ŻYCIE!

Strażnicy miejscy uratowali mężczyznę, który chciał skoczyć z mostu Marii Skłodowskiej-Curie do Wisły. Dzięki odpowiednio przeprowadzonej rozmowie, a następnie szybkim i zdecydowanym działaniom, mundurowi zapobiegli tragedii.

Sytuacja miała miejsce 31 maja, pół godziny po północy, zmierzający przez most Skłodowskiej-Curie na miejsce przejęcia zabezpieczenia, patrol V Oddziału Terenowego zauważył w mroku bardzo niebezpiecznie wyglądającą sytuację.  Po drugiej stronie barierki bezpieczeństwa, uczepiony rękami zwisał człowiek. Mundurowi starali się przekonać 35- latka spokojną rozmową utrzymując cały czas kontakt wzrokowy, która doprowadziła do tego, że mężczyzna pozwolił się ująć pod ramiona i przeciągnąć na bezpieczną stronę barierki. Strażnicy przekazali mężczyznę pod opiekę pogotowia, policji i strażaków, wracając do swoich zadań.

Determinacja, a także zdecydowana reakcja mundurowych najprawdopodobniej pozwoliła zapobiec tragedii.

Pamiętaj!
Nie bądź obojętny wobec osób przeżywających problemy psychiczne. Zainteresuj się ich stanem. W razie zagrożenia życia lub zdrowia, nie wahaj się skorzystać z numeru alarmowego 112.

Jest wiele miejsc, gdzie osoba przeżywająca załamanie może znaleźć pomoc. Poniższe numery działają całą dobę i są bezpłatne:

Centrum Wsparcia dla Osób Dorosłych w Kryzysie Psychicznym (dorośli)
800 702 222

Telefon zaufania dla dzieci i młodzieży
116 111

Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych
116 123


Bezpłatny telefon kryzysowy Polskiego Forum Migracyjnego w języku ukraińskim i rosyjskim
669 981 038
Czynny w poniedziałki od 16:00 do 20:00, środy od 10:00 do 14:00 oraz piątki od 14:00 do 18:00

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli zaciekawił Cię artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *