CHCIAŁ ZABRAĆ PAPIEROSY, WSIADŁ DO CUDZEGO POJAZDU. ZOSTAŁ ZATRZYMANY

Zarzut usiłowania kradzieży pojazdu usłyszał 37-letni mężczyzna, który wsiadł do cudzego pojazdu, w stacyjce którego znajdowały się kluczyki samochodu. Zamierzał nim odjechać. Na szczęście nie zdołał tego uczynić, gdyż został zauważony przez właściciela pojazdu, a zatrzymany przez wilanowskich mundurowych. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Kwadrans przed godzina 13:00 kierowca Renaulta Master zaparkował pojazd na parkingu i opuścił go. Zapomniał jednak należycie go zabezpieczyć. Kluczyki pojazdu zostawił w stacyjce.

Nadarzającą się okazję uruchomienia pojazdu, chciał wykorzystać przechodzący drogą 37-letni mężczyzna, który wsiadł do wnętrza samochodu. Kiedy zobaczył powracającego kierowcę, natychmiast zaczął uciekać.

Kierujący dogonił mężczyznę, a następnie wezwał do pomocy wilanowski patrol interwencyjny. Zatrzymany obywatel Grecji, tłumaczył się, że chciał wziąć paczkę papierów, którą zobaczył przez szybę pojazdu, a że samochód był otwarty – skorzystał z okazji.

Mężczyzna spędził noc w policyjnej celi, a następnego dnia usłyszał zarzut usiłowania kradzieży pojazdu, za co grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Czynności w sprawie objęte nadzorem Prokuratury Rejonowej Warszawa Mokotów.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

asp. Iwona Kijowska/ pk

KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *