CZTEROLATEK ZGUBIŁ SIĘ NA ROWERKU

Czterolatek pędził rowerkiem w dół stromej ulicy na skraju Starego Miasta. W pobliżu nie było jego opiekunów. Wystraszonym malcem zaopiekowali się strażnicy miejscy.

Dwoje strażników, którzy po południu 8 lipca patrolowało Stare Miasto zauważyło na ulicy Brzozowej kilkuletniego chłopca na rowerku. Jego pojazd coraz bardziej się rozpędzał, ulica prowadzi stromo w dół nadwiślańskiej skarpy zwanej w tym miejscu Gnojną Górą.


– Obawialiśmy się, że dziecko może się przewrócić i zrobić sobie krzywdę więc złapaliśmy chłopczyka. Maluch był zapłakany, wręcz przerażony sytuacją, ponieważ przestał panować na rowerkiem – powiedziała inspektor Agnieszka Ojrzyńska z Referatu ds. Starego Miasta I Oddziału Terenowego.
Strażnicy uspokoili malucha, a gdy przestał płakać poprosili by powiedział gdzie mieszka i gdzie ostatni raz widział mamę. Chłopiec podał swoje imię i dodał, że chodzi do przedszkola. Domowego adresu nie znał i nie wie gdzie jest jego mama. Strażnicy powiadomili o zdarzeniu policję i poprosili by chłopiec pokazał im, którymi uliczkami jechał. Tak przedszkolak doprowadził ich na ulicę Piwną, gdzie pojawiła się matka dziecka. Kobieta powiedziała, że 4-letni synek mieszka z nią na Starym Mieście, a kilkanaście minut wcześniej oddalił się samowolnie na rowerze z pizzerii na Placu Zamkowym. Dziecko zostało przekazane matce i wróciło do domu.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *