Do porodu na sygnale! Ciężarną kobietę pilotowali Policjanci ze Śródmieścia. [FILM]

Policjanci nie tylko zajmują się łapaniem przestepców, ale również pomagają rodzącym kobietom, dojechać bezpiecznie na porodówkę.

Policjanci ze Śródmieścia podjęli się nietypowego zadania. Do zdarzenia doszło
w czwartek 21 listopada br. przed godziną 9:00, kiedy okazało się, że w jednym z samochodów w centrum Warszawy doszło do rozpoczęcia akcji porodowej.

Funkcjonariuszy o pomoc poprosił kierowca Opla, w który zaraz po wejściu do samochodu żona zaczęła rodzić. Kobieta była już w ostatniej fazie porodu, a godziny szczytu, jakie panowały na drodze uniemożliwiały rodzinie dojechanie na czas do szpitala. Policyjni wywiadowcy ze Śródmiescia błyskawicznie zareagowali na  prośbę mężczyzny.

Policyjnej asysty na sygnałach błyskowych i dźwiękowych udzieliły dwie załogi. Dla
większego bezpieczeństwa rodziny oraz szybkiego i sprawnego dotarcia do celu jeden z radiowozów prowadził pilotaż, a drugi go zamykał mając przed sobą pilotowanego Opla. Po dotarciu do szpitala funkcjonariusze szybko wbiegli do budynku w poszukiwaniu wózka, na którym mogliby posadzić rodzącą kobietę, następnie przewieźli przyszłą mamę z przyszpitalnej rampy wprost na porodówkę.

Za piękny gest serdecznie dziękujemy i gratulujemy wspaniałej postawy policjantom, którzy zaangażowali się i podjęli się nietypowego zadania.

  • Autor artykułu red. Marek Śliwiński
https://lukamaro.pl/wp-content/uploads/2019/12/178-185927.mp4

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *