DOKONAŁ ROZBOJU I ZGUBIŁ SWOJE DOKUMENTY

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji Warszawa Targówek zatrzymali 31-letniego mężczyznę do sprawy rozboju na 81-letniej mieszkance. Sprawca zażądał od starszej pani pieniędzy na piwo. Kiedy ta odmówiła wyrwał jej torebkę i uciekł. Na swoje nieszczęście po drodze zgubił własne dokumenty. W Prokuraturze Rejonowej Warszawa Praga Północ usłyszał zarzut dotyczący rozboju i został objęty dozorem Policji.

W zeszły poniedziałek na warszawskim Targówku doszło do rozboju na 81-letniej kobiecie. Mieszkanka wracała do domu z zakupami gdy nagle na jej drodze stanął młody mężczyzna, żądając od niej 10 złotych na piwo. Starsza pani zdecydowanie odmówiła. Zdenerwowany mężczyzna wyrwał jej torebkę i popchnął ją na ziemię. Kobieta zaczęła głośno krzyczeć i wzywać pomocy. Na wezwanie zareagowali przechodnie, którzy zaczęli biec za sprawcą, który niestety im uciekł. Podczas ucieczki zgubił jednak jakieś przedmioty. Jak się okazało były to skradziona torebka i saszetka. Poszkodowana odzyskała klucze do swojego mieszkania i dokumenty. Niestety w torebce nie było już  pieniędzy. Okazało się, że znaleziona saszetka nie należała do kobiety. W środku znajdowały się dokumenty między innymi dowód osobisty, należący prawdopodobnie do sprawcy rozboju. Policjanci z Komisariatu Policji Warszawa Targówek natychmiast podjęli czynności zmierzające do zatrzymania napastnika. Funkcjonariusze udali się pod adres zamieszkania mężczyzny, gdzie go nie zastali. Kontynuowali jednak czynności zmierzające do jego zatrzymania. Mężczyzna wiedząc, że szukają go policjanci przyszedł wieczorem na Komisariat Policji Warszawa Targówek i przyznał się do tego, że zaatakował i okradł starszą kobietę. Zatrzymany 31-latek trafił na przesłuchanie do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, która wszczęła śledztwo w sprawie tego rozboju. Tam przedstawiono mu zarzut. Prokurator zastosował wobec niego dozór Policji.

Przestępstwo rozboju zagrożone jest karą od 2 do 12 lat pozbawienia wolności.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

mł.asp. Agnieszka Wiatrowicz-Grabowska/bś

KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *