Działo się!!! Dni Wilanowa 2019

W Warszawie w dniach od 6 do 8 września odbyły się Dni Wilanowa 2019. Na mieszkańców stolicy czekało mnóstwo atrakcji. W piątek, w sali widowiskowej Urzędu Dzielnicy Wilanów odbyło się Międzyszkolne Dyktando Wilanowskie 2019, spotkania z pisarką Grażyną Bąkiewicz oraz Arkadiuszem Szarańcem autorem książki ”Warszawa dzika”. Na zakończenie dnia na terenie plaży Wilanów wystawiono spektakl zatytułowany ”Skrzypek na dachu”.

W sobotę od godz. 10 w Royal Wilanów można było wybrać się na piknik rodzinny połączony z Vege Targiem, natomiast na terenie Muzeum Pałacu Króla Jana III Sobieskiego w samo południe wystartował Bieg po Nowe Życie. Na scenie głównej można było zobaczyć oraz usłyszeć Natalię Nykiel, Andrzeja Piasecznego oraz Michała Szpaka. W sobotę duża część mieszkańców postanowiła uczestniczyć treningu poprowadzonym przez Annę Lewandowską. Natomiast w niedzielę mimo deszczowej pogody nie zabrakło biegaczy, którzy o godz. 8:00 stawili się w Royal Wilanów, aby wziąć udział w III Królewskim Festiwalu Biegowym.
W tym samym miejscu dwie godziny później rozpoczął się Piknik Sportowy. Na odwiedzających czekało m.in. live cooking, mobilne muzeum Tour de Pologne, konkursy i zabawy nie tylko dla najmłodszych. Wszystkie atrakcje były dostępne za darmo.

  • red. Łukasz Świerczyński

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *