DZIEŃ Z ŻYCIA POLICJANTA

Wydział Komunikacji Społecznej Komendy Wojewódzkiej Policji w Łodzi wspólnie z Gabinetem Komendanta Głównego Policji 6 czerwca 2024 roku na terenie oddziału prewencji zorganizował „Dzień z życia policjanta”. Była to nagroda główna dla XVIII LO w Łodzi, którą podczas III Międzynarodowych Targów POLSECURE wywalczył uczeń wspomnianej szkoły Kacper Batorski. Informację o wygranej przekazał zwycięzcy podczas targów Zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Roman Kuster.

6 czerwca 2024 roku uczniowie ze szkoły Kacpra z bliska obserwowali jak wygląda codzienna służba policjantów garnizonu łódzkiego. Mieli niecodzienną okazję zobaczyć jak przebiega dzień funkcjonariuszy Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Łodzi i przymierzyć sprzęt jakim na co dzień się posługują. Kolejno funkcjonariusze z Oddziału Prewencji Policji w Łodzi zaprezentowali pokaz musztry, a także działania podczas zabezpieczenia imprez masowych. Nie obyło się bez pokazów pojazdów policyjnych oraz możliwości obejrzenia ich wnętrz. Uczniowie sprawdzili także jak wygląda dzień w służbie łódzkiej „drogówki”, spotkali się z psem służbowym oraz jego przewodnikiem. Młodzież chętnie testowała na sobie policyjne wyposażenie, aktywnie i czynnie brała udział w zajęciach. Podczas podsumowania podinsp. Robert Momot i podkom. Paweł Kocot z Komendy Głównej Policji oraz łódzcy policjanci podziękowali młodzieży za udział w zajęciach i zachęcili ich do wstąpienia w szeregi Polskiej Policji.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli zaciekawił Cię artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

tekst. podkom. M. Mysur

foto: podkom. Dominik Stanek

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *