EWAKUACJA 250 UCZNIÓW ZE SZKOŁY PRZY BARTNICZEJ. NA MIEJSCU PRACUJĄ, STRAŻACY, POGOTOWIE I POLICJA

To miał być zwyczajny dzień w szkole. Zamiast normalnych zajęć, pracownicy i uczniowie zostali jednak ewakuowani z powodu tajemniczej paczki. 

W dniu dzisiejszym przy ul. Bartniczej przeprowadzono ewakuację około 250 osób ze Szkoły Podstawowej nr 378 na Bródnie .

Dyrekcja natychmiast zdecydowała o ewakuacji dzieci i pracowników, którzy prawdopodobnie byli narażeni po tym jak szkoła dostała paczkę z tajemniczym białym proszkiem o nieustalonym składzie chemicznym.

Na miejsce wezwano służby ratownicze. Ewakuowane osoby zostały objęte opieką medyczną przybyłego na miejsce pogotowia. Akcja ewakuacji przebiegła bardzo sprawnie. Uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły zebrali się na boisku szkolnym.

Zadaniem strażaków było usunięcie podejrzanego białego proszku. Do akcji wkroczyli w specjalnych kombinezonach. Użyli także substancje do zdezynfekowania zanieczyszczonego pomieszczenia. Alarm okazał się fałszywy.

Ze wstępnych ustaleń  wynika, że z proszkiem miały kontakt trzy osoby. W obecnej chwili nic im nie jest. Akcja zakończyła się po godzinie 16:10. Policja szuka sprawcy głupiego żartu.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych. 

Zdjęcia: Patryk Rudnik

Okiem Obiektywu Airsoft & Military Photographer

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *