FAŁSZYWY KURIER ARESZTOWANY ZA UDZIAŁ W OSZUSTWACH

Policjanci z Wydziału Kryminalnego z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI w wyniku przeprowadzonych działań operacyjnych wytypowali i zatrzymali mężczyznę podejrzanego o udział w oszustwach na tzw. „legendę”. Jego ofiarami padły dwie starsze kobiety, od których wyłudził 80.000 złotych. Do przekazania gotówki doszło w kwietniu i czerwcu br. Decyzją sądu 51-latek trafił do aresztu na trzy miesiące. Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa Warszawa Praga Północ.

Kryminalni z Pragi Północ w trakcie analizy spraw związanych z oszustwami wytypowali mężczyznę podejrzewanego o udział w tych przestępstwach.

Kryminalni skontaktowali się z mieszkanką Mokotowa, która w kwietniu br. przekazała „kurierowi” 40 tys. złotych zapakowane w białą kopertę. 86-latka była przekonana, że w ten sposób pomaga policji w prowadzonej akcji przeciwko szajce oszustów.

Rysopis mężczyzny, który seniorka podała policjantom odpowiadał wizerunkowi ustalonego przez nich 51-latka, który był już wcześniej wielokrotnie karany.

W podobnych okolicznościach, pod koniec czerwca br. 40 tys. złotych straciła 66-latka z Pragi Północ, która po rozmowie telefonicznej z mężczyzną podającym się za policjanta, spotkała się z fałszywym kurierem, biorącym udział w działaniach przeciwko oszustom.

Wszystkie informacje, jakie kryminalni zgromadzili w tych sprawach, również w wyniku współpracy z policjantami z innych jednostek, potwierdzały bezpośredni udział 51-latka w tych przestępstwach. Zatrzymali go.

Śledczy z Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI doprowadzili mężczyznę do Prokuratury Rejonowej Warszawa Praga Północ, gdzie został przesłuchany. Prokurator prowadzący śledztwo przedstawił mu dwa zarzuty karne dotyczące oszustw w warunkach recydywy.

Decyzją sądu 51-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Przestępstwo oszustwa zagrożone jest karą do 8 lat pozbawienia wolności.

Kryminalni nadal pracują nad tą sprawą. Dążą do zatrzymania wspólnika 51-latka.

Pamiętajmy !

Jeśli obca Ci osoba w rozmowie telefonicznej podaje się za policjanta czy prokuratora, to pod żadnym pozorem nie ujawniaj, czy przechowujesz w domu jakąkolwiek gotówkę, biżuterię czy inne wartościowe przedmioty. Natychmiast przerwij połączenie i pamiętaj, aby zawsze o swoich podejrzeniach powiadomić Policję dzwoniąc na numer alarmowy 112.

Rozmawiajmy z członkami rodziny o tego rodzaju oszustwach. Ostrzegajmy i mówmy, co należy robić w takich sytuacjach.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

kom. Paulina Onyszko

KRP VI – Białołęka, Praga Północ, Targówek

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *