FAŁSZYWY POLICJANT ODPOWIE ZA NIELEGALNE POSIADANIE BRONI

Piotrkowscy kryminalny ustalili i zatrzymali 41-letniego mieszkańca powiatu piotrkowskiego, który posiadał bez zezwolenia broń oraz amunicję. Mężczyzna posługiwał się także fałszywą policyjną legitymacją służbową. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Za ten czyn grozi mu kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

Sprawa miała swój początek 6 września 2019 roku. Piotrkowscy kryminalni uzyskali bardzo nietypową informację, z której wynikało, że 41-letni mieszkaniec gminy Wola Krzysztoporska może posiadać broń bez wymaganego zezwolenia. Już tego samego dnia funkcjonariusze pojechali do miejsca zamieszkania podejrzewanego. Podczas przeszukania samochodu stróże prawa odnaleźli broń oraz amunicję ukrytą w schowku pojazdu. Jednak to nie było wszystko. W tym samym miejscu mężczyzna ukrywał  podrobioną legitymację oraz policyjną odznakę. Jak twierdził zawsze chciał być funkcjonariuszem. Chwalił się znajomym, że pracuje w mundurowej formacji a jego prawdziwa praca jest tylko dodatkowym zatrudnieniem. Mieszkaniec powiatu piotrkowskiego usłyszał już zarzuty.
Za posiadanie broni gazowej i amunicji bez wymaganego zezwolenia grozi kara pozbawienia wolności od 6 miesięcy do lat 8.

lodzka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *