FESTIWAL GIER I POPKULTURY PIXEL HEAVEN 2024

W dniach 07-09 czerwca 2024 na terenie Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. przy ul. Włościańskiej 52 w Warszawie odbył się konwent Pixel Heaven, poświęcony starym i nowym grom konsolowym i komputerowym.

Pixel Heaven 2024 za nami. Czekamy na kolejną edycję. Tymczasem podsumujmy krótko co działo się podczas minionego eventu, który był naszym kolejnym. Można powiedzieć, że jesteśmy pod wrażeniem.

Co się tam działo, kogo można było spotkać i czy warto wybrać się za rok?

Konwent rozpoczął się w miarę na czas. W kolejnych godzinach ludzi przybywało, jednak organizator nie spodziewał się takich tłumów. Dlatego został wprowadzony limit wpuszczania osób, mimo zakupionego biletu jak i bycia prelegentem. Tłum uczestników przed wejściem czekał po kilka godzin, aż ktoś wyjdzie, a stało się tak, dlatego że główny organizator nie dopełnił formalności związanych ze zgłoszeniem imprezy jako masowej. Mimo, że na terenie Hali B Miejskich Zakładów Autobusowych Sp. z o.o. mogło przebywać maksymalnie 500 osób w zamkniętych pomieszczeniach, a do 1000 na zewnątrz. Miejmy nadzieję, że w kolejnych edycjach taka sytuacja się nie powtórzy.

Na konwencie było sporo ciekawych gości m.in. Simon Butler związany z branżą gier wideo od 1983 roku, kiedy to pracował nad swoim pierwszym tytułem, Pedro’s Garden dla legendarnego Imagine Software. Pracował w sumie nad ponad 300 tytułami w ramach projektów m.in. dla Ocean, Team 17, Vicarious Visions, Probe, Magnetic Fields, czy Atari. Jussi Koskela fiński programista, autor serii Deluxe Ski Jump. Clive Townsend weteran branży, znany między innymi z gier Saboteur! Na maszyny 8-bitowe w latach 80. W ciągu ostatnich kilku dekad pracował nad grami na handheldy, konsole, PC, a także smartfony. Stworzył Saboteur 1, 2 i 3 na współczesne platformy. W wolnym czasie przebiera się za Ninja.

Można także było posłuchać wielu ciekawych prelekcji na temat starych i nowych gier, a także na kontrowersyjny dla wielu ludzi temat sztucznej inteligencji. Na konwencie można było także pograć na zarówno starych, jak i nowych konsolach czy komputerach, a nawet automatach była również możliwość ich zakupu. Impreza zgromadziła wielu fanów fantastyki, którzy bardzo dobrze się bawili. 

Kupić można było też najróżniejsze gadżety z gier, anime czy filmów, jak również gadżety wykonane na drukarkach 3D.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli zaciekawił Cię artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Tekst: Anna Szymańska

Zdjęcia: Artur Stankiewicz, Anna Szymańska

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *