Funkcjonariusze z Aresztu Śledczego w Warszawie – Służewcu oddali cześć sierż. Mateuszowi Sitkowi

W środę, 12 czerwca o godzinie 12:00 w całym kraju zawyły syreny pojazdów Policji, Straży Pożarnej, Straży Granicznej i funkcjonariusza Służby Więziennej, aby uczcić pamięć żołnierza Mateusza Sitka z 1 Brygady Pancernej, który został śmiertelnie ugodzony nożem na polsko-białoruskiej granicy. Był to również wyraz solidarności wszystkich służb mundurowych, dbających o bezpieczeństwo. W kościele pw. Świętej Anny w miejscowości Nowy Lubiel o godzinie 11:00 rozpoczęły się uroczystości pogrzebowe żołnierza.

Do ataku doszło nad ranem 28 maja br. na polsko-białoruskiej granicy w okolicach Dubicz Cerkiewnych (podlaskie). Żołnierz został ugodzony nożem w okolicę klatki piersiowej przez jednego z migrantów, którzy w grupie próbowali sforsować stalową zaporę.

Funkcjonariusze Areszt Śledczy w Warszawie – Służewcu🇵🇱 uczcili pamięć śp.sierż. Mateusza Sitka punktualnie o godzinie 12.00.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Zdjęcia: Areszt Śledczy w Warszawie – Służewcu

Służba Więzienna

Okręgowy Inspektorat Służby Więziennej w Warszawie – Służba Więzienna

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *