Groza na Pradze-Północ. Naćpany Gruzin prowadził samochód

Uwagę patrolujących dzielnicę funkcjonariuszy zwrócił jeden z kierowców, który prowadząc samochód nie potrafił utrzymać prostego toru jazdy. Jak się okazało, obywatel Gruzji jechał autem pod wpływem narkotyków.

Gdy funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli okazało się, że narkotyki zażywał regularnie – rano i wieczorem.

Wspólny patrol straży miejskiej i policji, który kontrolował Pragę-Północ wieczorem 15 czerwca, zauważył na ulicy Jagiellońskiej forda mondeo. Jego kierowca miał wyraźny problem z utrzymaniem prostego toru jazdy, a na widok zbliżającego się radiowozu zdecydowanie przyspieszył. Zachowanie kierowcy zaintrygowało funkcjonariuszy. Auto zostało zatrzymane do kontroli. Jego kierowcą był obywatel Gruzji. Kierowca bez zarzutu przeszedł badanie na obecność w organizmie alkoholu. Zupełnie inne wyniki dał test narkotykowy, który w ślinie kierowcy wykazał obecność nie jednego, a trzech narkotyków: amfetaminy, kokainy i innych opiatów. Po badaniu mężczyzna przyznał, że rankiem tego dnia zażywał amfetaminę, a wieczorem poprzedniego – heroinę. Podczas kontroli kierowcy, funkcjonariusze ustalili także, że jego pojazd nie posiadał aktualnych badan technicznych oraz ubezpieczenia. Obywatel Gruzji został zatrzymany przez policję, a jego auto odholowano na parking.


Warto przy okazji przypomnieć, że kierowanie pojazdem pod wpływem narkotyków jest przestępstwem (art. 178a Kodeksu Karnego).

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli zaciekawił Cię artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *