GROŹNE ZDARZENIE NA SKRZYŻOWANIU UL. ROSOŁA I NUGAT

Do groźnego zdarzenia drogowego doszło dzisiaj (16.06.24 r.) około godziny 19:10 na skrzyżowaniu ul. Rosoła i Nugat na Ursynowie. Zderzyły się tam dwa samochody osobowe marki Land Rover i Jaguar. Policja apeluje o ostrożność. Kierowcy zwracajmy uwagę na oznakowanie dróg i ulic oraz sygnalizację świetlną.

Obaj kierujący poinformowali przybyłych na miejsce zdarzenia funkcjonariuszy Policji, że wjechali na skrzyżowanie przy zielonym sygnale świetlnym. Ze wstępnych ustaleń wynika, że jeden z kierowców lekceważąc zdrowie i życie innych ludzi wjechał prawdopodobnie na skrzyżowanie na czerwonym świetle, w wyniku czego doszło do zderzenia. Jeden z kierujących minął się z prawdą. Mogło być to spowodowane błędem w ocenie stanu faktycznego lub świadomym poświadczeniem, w drodze ustnego przekazu, nieprawdy. Policjant bez wahania wskazał sprawcę.

W zdarzeniu najbardziej ucierpiały pojazdy, które z powodu uszkodzeń powstałych na skutek zderzenia zostały odholowane. Występowały utrudnienia w ruchu drogowym.

Stołeczna policja apeluje o rozwagę i rozsądek na drodze. Zwracajmy również uwagę na oznakowanie dróg i ulic. Kierowcy „noga z gazu”. Brawura, nadmierna prędkość, alkohol to najczęstsze przyczyny kolizji czy wypadków. Czasami kilka sekund decyduje o ludzkim życiu czy zdrowiu. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych użytkowników dróg.

Zdjęcia: Gracjan

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli zaciekawił Cię artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *