GROŹNE ZDERZENIE PRZEWOZU OSÓB Z AUTOBUSEM. MATKA I DZIECKO ZABRANE DO SZPITALA

Do groźnego zderzenia z udziałem przewozu osób z autobusem komunikacji miejskiej linii 187  doszło w al. Jerozolimskich na wysokości numeru 162 w kierunku centrum. Dwie osoby poszkodowane w tym małe dziecko. Dwa pasy były zablokowane, występowały duże utrudnienia w ruchu drogowym.

Kierujący (obcokrajowiec) pojazdem marki kia włączając się do ruchu na al. Jerozolimskie nie stosując się do znaku „STOP” doprowadził do zderzenia z autobusem komunikacji miejskiej. W efekcie którego jedna z pasażerek z małym dzieckiem trafiła do szpitala. Innym podróżującym autobusem nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi co potwierdziło badanie alkomatem wykonane przez policjantów na miejscu zdarzenia.

Teraz w trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze będą ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o ostrożną, odpowiedzialną jazdę i respektowanie przepisów ruchu drogowego. Znak „STOP”(B20) jest jednym z najważniejszych znaków w ruchu drogowym. Dla kierujących oznacza konieczność zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem (i ustąpienia pierwszeństwa), przed torowiskiem tramwajowym lub kolejowym a także w innych miejscach (np. wyjazd z drogi gruntowej) czy na skrzyżowaniach. Tak jak inne znaki, zdarza się że i ten jest nadużywany na naszych drogach.

B-20 stop

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Zdjęcia: Marek Śliwiński

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *