GROŹNE ZDERZENIE PRZEWOZU OSÓB Z AUTOBUSEM W URSUSIE

Autobus komunikacji miejskiej zderzył się z samochodem osobowym przewozu osób. Jedna pasażerka badana w karetce pogotowia. 

Do groźnie wyglądającego zdarzenia drogowego doszło na skrzyżowaniu ulic Stanisława Leszczyńskiego i Wincentego Kadłubka. Kierujący (obcokrajowiec) pojazdem marki toyota wjechał na skrzyżowanie nie stosując się do znaku „STOP” i doprowadził do zderzenia z autobusem. W efekcie którego jedna z pasażerek stająca z impetem upadła na ziemię. Sytuacja był poważna kobieta przez chwilę nie mogła wstać. Kierowca pojazdu i pasażerowie podeszli do kobiety i pomagali się jej pozbierać do przyjazdu służb. Po przebadaniu przez zespół PRM kobieta w asyście męża wróciła do domu. Innym podróżującym autobusem nic się nie stało. Kierujący byli trzeźwi co potwierdziło badanie alkomatem wykonane przez policjantów na miejscu zdarzenia.

Teraz w trakcie prowadzonego postępowania funkcjonariusze będą ustalać szczegółowe okoliczności zdarzenia.

Apelujemy o ostrożną, odpowiedzialną jazdę i respektowanie przepisów ruchu drogowego. Znak „STOP”(B20) jest jednym z najważniejszych znaków w ruchu drogowym. Dla kierujących oznacza konieczność zatrzymania się przed drogą z pierwszeństwem (i ustąpienia pierwszeństwa), przed torowiskiem tramwajowym lub kolejowym a także w innych miejscach (np. wyjazd z drogi gruntowej) czy na skrzyżowaniach. Tak jak inne znaki, zdarza się że i ten jest nadużywany na naszych drogach.

B-20 stop

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Zdjęcia: Marek Śliwiński

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *