GROŹNY WYPADEK Z UDZIAŁEM INNOWACYJNEJ TAKSÓWKI. JEDNO Z AUT DACHOWAŁO I WPADŁO W PRZECHODNIÓW

Stołeczni policjanci pracowali na miejscu wypadku drogowego, do którego doszło na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Malczewskiego w Warszawie. Kierowca „innowacyjnej taksówki” marki Toyota Prius skręcając w lewo, nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu pojazdowi jadącemu z naprzeciwka. W zdarzeniu brało udział 8 osób, pięcioro z nich trafiło do szpitali.

Do zdarzenia doszło w niedzielę (09.06.2024 r.) około godz. 14:30 na skrzyżowaniu ulic Puławskiej i Malczewskiego na Mokotowie. Ze wstępnych ustaleń policjantów pracujących na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący pojazdem marki Toyota, obywatel Białorusi, wykonując lewoskręt nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącemu z naprzeciwka pojazdowi marki BMW, co doprowadziło do zderzenia,  po czym dachowało i wpadło w grupę pieszych na chodniku. Poszkodowanych zostało 8 osób w tym pięcioro pieszych. Ranni zostali przetransportowani przez zespół PRM do szpitali. Trzy osoby są w stanie ciężkim, a dwie w krytycznym. Obaj kierowcy byli trzeźwi.

Apelujemy o ostrożności na drodze. Pamiętajmy, aby wybierając się w podróż zawsze być wypoczętym i trzeźwym, chwila nieuwagi, pośpiech mogą doprowadzić do tragedii. Obserwujmy drogę i jej otoczenie oraz przestrzegajmy przepisów ruchu drogowego.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli zaciekawił Cię artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *