III PIASECZYŃSKIE ZAWODY POŻARNICZE ANIOŁÓW FLORIANA DLA OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W OSP GROCHOWA

W minioną sobotę, 9 września, na terenie OSP Grochowa przy ul. Zbigniewa Pawlaka 26 w województwie mazowieckim, w powiecie piaseczyńskim, w gminie Piaseczno miało miejsce wyjątkowe wydarzenie – III Piaseczyńskie Zawody Aniołów Floriana dla Osób Niepełnosprawnych pod patronatem Starosty Piaseczyńskiego oraz Burmistrza Miasta i Gminy Piaseczno. Była to świetna okazja, aby osoby niepełnosprawne mogły spełnić swoje marzenie o byciu strażakiem

Jest to inicjatywa, która celebruje determinację i umiejętności osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności oraz promuje inkluzję i równość.

– To świetna zabawa, ale też nauka, zarówno dla strażaków, jak i dla naszych podopiecznych – mówi w reportażu portalu lukamaro.pl pomysłodawca wydarzenia Tomasz Staniszewski.

Zawody Aniołów Floriana dla Osób Niepełnosprawnych powstały z myślą o podkreśleniu niezwykłej siły wewnętrznej, jaką posiadają osoby niepełnosprawne. Organizatorzy postanowili stworzyć wydarzenie, które pokaże, że pomimo przeciwności losu, można osiągać wielkie rzeczy i być wzorem inspiracji dla innych.

To, co wyróżnia III edycję tych zawodów, to ogromna różnorodność uczestników. Osoby niepełnosprawne z różnymi rodzajami ograniczeń, zarówno fizycznymi, jak i sensorycznymi, wzięły udział w rywalizacji. Każdy uczestnik miał okazję zaprezentować swoje umiejętności i odważnie stanąć na starcie.

Zawody były starannie zaplanowane, aby każdy mógł wziąć w nich udział. Konkurencje były dostosowane do indywidualnych potrzeb i możliwości uczestników. Wśród konkurencji znalazły się m.in. wyścigi na wózkach inwalidzkich, konkurencje strażackie, które wymagały precyzji i szybkości, oraz konkurencje sprawnościowe, które podkreślały kondycję fizyczną i umiejętności.

Zawody Aniołów Floriana dla Osób Niepełnosprawnych były nie tylko okazją do rywalizacji, ale przede wszystkim do wzajemnej inspiracji. Widok osób z różnymi rodzajami niepełnosprawności, które z determinacją dążyły do celu, był niezwykle poruszający. To dowód na to, że granice można przekraczać, a każdy ma potencjał do osiągania wielkich rzeczy.

Podczas wydarzenia nie zabrakło ducha wspólnoty i wzajemnego wsparcia. Uczestnicy, ich rodziny i przyjaciele razem kibicowali i dopingowali. To także doskonała okazja do budowania więzi społecznych i pokazania, że osoby niepełnosprawne są pełnoprawnymi członkami społeczeństwa.

III Piaseczyńskie Zawody Aniołów Floriana dla Osób Niepełnosprawnych to wydarzenie, które nie tylko celebrowało siłę i determinację uczestników, ale również promowało inkluzję społeczną oraz równość. To inspirujący przykład, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą w osiąganiu celów i realizowaniu pasji. Wydarzenie to przyczyniło się do budowania świadomości i empatii w społeczności Piaseczna i okolic.

W zawodach udział wzięli druhny i druhowie z jednostek OSP z terenu gminy Piaseczno OSP Grochowa, OSP Piaseczno, OSP Chojnów, OSP Złotokłos, a także OSP Cendrowice i OSP Skolimów.

Na wydarzeniu nie zabrakło Burmistrza miasta i gminy Piaseczno Daniela Putkiewicza oraz Wiceburmistrz Hanny Kułakowskiej-Michalak.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Zdjęcia: Marek Śliwiński

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *