KIEROWCA SEATA JECHAŁ ZA KARETKĄ POGOTOWIA TZW. KORYTARZEM ŻYCIA

Dotkliwym mandatem oraz 18 punktami karnymi zakończyła się brawurowa jazda kierowcy osobowego seata. 31-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego pędził za karetką pogotowia ratunkowego, utworzonym dla niej tzw. korytarzem życia. Jego jazdę przerwali policjanci z grupy SPEED.

Do zdarzenia doszło we wtorek o godzinie15.00, na skrzyżowaniu ulic Wisłostrady i Zakładowej w Tarnobrzegu. Policjanci ruchu drogowego z grupy SPEED Komendy Miejskiej Policji w Tarnobrzegu zwrócili uwagę na jadącego w kierunku Nagnajowa seata, którego kierujący pędził bezpośrednio za karetką pogotowia. Ambulans podczas jazdy miał włączone sygnały świetlne i dźwiękowe, przez co inni uczestnicy ruchu tworzyli dla ratowników tzw. korytarz życia.

Funkcjonariusze, widząc całe zdarzenie, ruszyli za seatem i zatrzymali kierowcę. Okazał się nim 32-letni mieszkaniec powiatu sandomierskiego. Za popełnione wykroczenia, mężczyzna został ukarany mandatem oraz 18 punktami karnymi.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

(KWP w Rzeszowie / kc)

Zdjęcie: Marek Śliwiński

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *