KOLEJNE AKCJE ŁOWCÓW CIENI – POSZUKIWANI WPADLI W POLSCE, NIDERLANDACH, CZECHACH I W CHORWACJI

Policjanci CBŚP z grupy tzw. łowców cieni tylko w ciągu niespełna 2 miesięcy ustalili miejsca pobytu kolejnych 9 osób ściganych. Tym razem wpadli mężczyźni poszukiwani na podstawie ENA i listów gończych wystawionych przez polskie organy ścigania. Dzięki współpracy CBŚP z polskimi i zagranicznymi służbami, często przy współpracy z ENFAST, ścigani zostali zatrzymani w Polsce, Niderlandach, Czechach i Chorwacji. Niemal wszyscy byli poszukiwani w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanych grupach przestępczych.

Na stacji paliw znajdującej się na MOP-ie przy autostradzie A4 wpadł 54-letni Romuald R. poszukiwany przez policjantów Zarządu w Łodzi Centralnego Biura Śledczego Policji na podstawie listu gończego wydanego przez Prokuraturę Regionalną w Łodzi, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw karno-skarbowych.

Ze Szwajcarii przyleciał do Polski Alan O. 28-latek był poszukiwany przez Prokuraturę Okręgową Warszawa-Praga w Warszawie. Z ustaleń policjantów wynikało, że mężczyzna często zmieniał miejsce przebywania, ukrywając się w Niemczech czy innych krajach europejskich. Poszukiwany w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej trudniącej się przestępczością narkotykową, został zatrzymany w Porcie Lotniczym Warszawa Okęcie przez „łowców cieni”, przy współpracy z funkcjonariuszami z Zarządu w Warszawie Centralnego Biura Śledczego Policji i Placówki Straży Granicznej Warszawa-Okęcie (NwOSG).

Z informacji uzyskanych przez policjantów z grupy tzw. łowców cieni i z Zarządu w Katowicach CBŚP wynikało, że poszukiwany Mateusz J. ps. Matys ukrywa się w Chorwacji. Był on ścigany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Rejonowy w Cieszynie, w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Funkcjonariusze CBŚP, za pośrednictwem ENFAST systematycznie przekazywali zbierane na bieżąco informacje dotyczące dokładnego miejsca ukrywania się mężczyzny chorwackim organom ścigania. W wyniku międzynarodowej współpracy chorwaccy funkcjonariusze zatrzymali poszukiwanego Mateusza J.

Dzięki informacji przekazanej przez CBŚP, również za pośrednictwem ENFAST służbom niderlandzkim, w Holandii został zatrzymany 41-letni Piotr K. Mężczyzna był poszukiwany od kilku miesięcy na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania wydanego przez Sąd Okręgowy w Gdańsku, w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz popełnienia przestępstw narkotykowych.

Również Europejskim Nakazem Aresztowania wystawionym tym razem przez Sąd Okręgowy w Opolu był poszukiwany 35-letni Łukasz P. ps. Guru. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, której członkowie zajmowali się przemytem, produkcją i obrotem znacznych ilości środków odurzających i substancji psychotropowych. Łukasz P. został zatrzymany w Pradze przez czeską kryminalną Policję, dzięki współpracy z policjantami CBŚP z grupy tzw. łowców cieni, funkcjonariuszami z Biura Międzynarodowej Współpracy Policji Komendy Głównej Policji i ENFAST.

Paweł D. był poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Okręgowy Warszawa-Praga w Warszawie, w celu odbycia kary pozbawienia wolności. Mężczyzna przed policjantami schował się na dachu jednego z budynków w Warszawie. Policjanci CBŚP, przy współpracy z funkcjonariuszami KP Warszawa Targówek zatrzymali poszukiwanego.

Na podstawie listu gończego wydanego przez Dolnośląski Wydział Zamiejscowy Departamentu do spraw Przestępczości Zorganizowanej i Korupcji Prokuratury Krajowej we Wrocławiu poszukiwany był Jarosław J., w związku z podejrzeniem dokonania zabójstwa. Mężczyzna został zatrzymany w województwie mazowieckim razem ze swoim znajomym, któremu śledczy zarzucili pomocnictwo przy ukrywaniu się osoby poszukiwanej.

W Hiszpanii został zatrzymany przez miejscową Policję Ryszard M., poszukiwany na podstawie Europejskiego Nakazu Aresztowania. Mężczyzna był ścigany w związku z podejrzeniem popełnienia zabójstwa oraz udziału w zorganizowanej grupie przestępczej o charakterze zbrojnym.

Na terenie Mazowsza został zatrzymany Tomasz Sz., poszukiwany 2 listami gończymi w celu osadzenia w tymczasowym areszcie na 14 oraz 90 dni. Mężczyzna był poszukiwany w związku z podejrzeniem udziału w zorganizowanej grupie przestępczej, której członkowie zajmowali się przestępczością narkotykową. Wpadł na terenie powiatu warszawskiego zachodniego.

Wobec osób zatrzymanych poza granicami naszego kraju została wszczęta procedura ekstradycyjna.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Materiał zdjęciowy: CBŚP i służby współpracujące

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *