Kula nie pomogła w utrzymaniu równowagi

W sobotnie popołudnie na Kamionku nietrzeźwa kobieta poruszająca się o kuli przewróciła się i rozbiła głowę. Zdarzenie zauważyli strażnicy miejscy, którzy udzielili jej pomocy przedmedycznej.

Kilka minut po godzinie 18 strażnicy miejscy z VII Oddziału Terenowego jechali do zgłoszenia na ulicę Bliską. Przejeżdżając obok przystanku autobusowego przy Dworcu Wschodnim, funkcjonariusze zauważyli kobietę poruszającą się o kuli. Nagle kobieta przewróciła się obok wiaty przystankowej i upadła. Strażnicy zatrzymali radiowóz, by sprawdzić, czy nie potrzebuje pomocy. Poszkodowana nie mogła się podnieść i poruszała się na czworakach, ciągnąc za sobą kulę. Funkcjonariusze podnieśli kobietę i pomogli jej usiąść na ławce. Wówczas stwierdzili, że czuć od niej silny zapach alkoholu. 44-latka miała rozbitą głowę. Strażnicy wezwali pogotowie ratunkowe, oczyścili jej ranę i założyli tymczasowy opatrunek. Ratownicy po zbadaniu kobiety stwierdzili, że lepiej będzie dla jej bezpieczeństwa, jeśli resztę dnia spędzi w Stołecznym Ośrodku dla Osób Nietrzeźwych. Badanie alkomatem w placówce wykazało, że stężenie alkoholu w jej krwi wynosiło ponad 1,8 promila (0,83 mg/l).

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Referat Prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *