LOKATOR WYRZUCAŁ SPRZĘT ELEKTRONICZNY PRZEZ OKNO

Na trawnik i chodnik przed jednym z wieżowców na ulicy Garwolińskiej leciały z 10. piętra sprzęty domowe wyrzucane przez jednego z mieszkańców. Wystraszeni mieszkańcy wezwali strażników miejskich.

W czwartek 9 maja dochodziła godzina 19.45, gdy strażnicy z VII Oddziału Terenowego otrzymali alarmujące wezwanie z wieżowca. Z okna na 10. piętrze wylatywały, jeden po drugim, sprzęty domowe. Na trawniku i chodniku, tuż przed wejściem do wieżowca, leżały rozbite szklane słoje, telewizor, elementy drobnego AGD, magnetofon, a nawet wózek na zakupy.

– Gdy przyjechaliśmy na miejsce z okna na 10. piętrze wypadł magnetowid, który zawisł na kablu pod oknem – powiedział jeden ze strażników biorących udział w interwencji.

Funkcjonariusze natychmiast wygrodzili teren, by nikt tamtędy nie chodził. Strażnicy zawiadomili policję, pogotowie i straż pożarną, a sami udali się do mieszkania, z którego wypadały przedmioty. Wewnątrz słychać było szuranie i szmery, ale drzwi nikt nie chciał otworzyć. Wejść do lokalu udało się dopiero później strażakom. Wewnątrz znajdował się starszy mężczyzna, który zdradzał objawy załamania nerwowego. To prawdopodobnie on wyrzucał przez okno to, co wpadło mu w ręce. Senior wymagał pomocy medycznej, więc został przekazany ratownikom.

W trakcie interwencji w mieszkaniu, strażnicy pilnowali już porządku na dole, gdzie jeden z przechodniów za wszelką cenę domagał się umożliwienia przejścia przez wygrodzoną strefę. Nerwowy mężczyzna przekonywał funkcjonariuszy, że nie mają prawa ograniczać jego wolności. Umilkł dopiero, gdy kilka metrów dalej spadł z hukiem magnetowid, który w tym właśnie momencie urwał się z kabla, na którym zwisał na 10. piętrze…

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli zaciekawił Cię artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *