LUBIŃSCY KRYMINALNI Z KONTRTERRORYSTAMI POD LEGNICĄ ZATRZYMALI OSOBY NIELEGALNIE POSIADAJĄCE BROŃ

W wyniku pracy operacyjnej lubińscy kryminalni uzyskali informacje o osobie, która pod Legnicą jest w posiadaniu nielegalnej broni. Czas odgrywał kluczową rolę. Ze względu na charakter przestępstwa oraz możliwość zastania sporej ilości osób, do realizacji wykorzystano siły specjalne z Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego z Wrocławia i Opola.

Lubińscy policjanci z Wydziału Kryminalnego prowadząc rozpoznanie operacyjne, pozyskali wiedzę na temat osoby czasowo przebywającej na terenie naszego kraju, która pod Legnicą posiada broń palną.
W takich przypadkach czas odgrywa kluczową rolę.

Ze względu na charakter przestępstwa, oraz ilość osób, które miały znajdować się na terenie posesji, gdzie była przechowywana broń, operacyjni nawiązali współpracę z Samodzielnym Pododdziałem Kontrterrorystycznym z Wrocławia i Opola.

Do szturmu na adres doszło ubiegłego tygodnia  w czwartkowe popołudnie. Siły kontrterrorystyczne razem z Wydziałem Kryminalnym lubińskiej Policji szybko opanowały teren na której zastano kilkanaście osób różnej narodowości czasowo przebywających na terenie Rzeczypospolitej Polski.

W wyniku działań i przeszukania posesji i pomieszczeń, mundurowi zabezpieczyli amunicję i łuski, rewolwer, oraz część zapalnika materiału wybuchowego, których pochodzenia osoby w ich posiadaniu nie były w stanie wyjaśnić.

Podczas realizacji zatrzymano dwóch mężczyzn w wieku 41 lat z których jeden z nich usłyszał zarzut nielegalnego posiadania broni i amunicji za co grozić mu może kara do 8 lat więzienia, oraz dwie osoby w wieku 51 i 35 lat nielegalnie przebywających na terenie Polski w związku z upływem dopuszczalnego okresu pobytu. Osoby te zostały przekazane do dyspozycji Straży Granicznej.  

Po sprawdzeniu pozostali mieszkańcy posesji, legalnie przebywający i pracujący w Polsce zostali zwolnieni i powrócili do zajmowanych przez siebie pomieszczeń.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

asp. szt. Krzysztof Pawlik          
zastępca Oficera Prasowego
KPP w Lubinie

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *