NIE CHCIAŁ ZWRÓCIĆ SAMOCHODÓW Z LEASINGU. USŁYSZAŁ ZARZUTY PRZYWŁASZCZENIA MIENIA ZNACZNEJ WARTOŚCI

Podpisał umowę leasingową na kwotę 716 tys. złotych i przestał płacić raty. Pomimo zerwanej przez leasingodawcę umowy, mieszkaniec powiatu częstochowskiego, nie zwrócił dwóch samochodów marki Lexus. Policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą z mokotowskiej komendy, ustalili sprawcę i zatrzymali. Później odzyskali pojazdy. Teraz za przywłaszczenie mienia znacznej wartości 47-latkowi grozi kara do 10 lat więzienia.

Sprawa miała swój początek w sierpniu ubiegłego roku, kiedy właściciel spółki 47-letni mieszkaniec powiatu częstochowskiego, podpisał umowę leasingu na dwa samochody marki Lexus o wartości 358 tys. każdy. Kilka miesięcy później leasingodawca przestał odnotowywać wpływy na konto z tytułu ustalonych rat za pojazdy o łącznej wartości ponad 716 tysięcy złotych.

Wszelkie środki podjęte przez leasingodawcę zmierzające do porozumienia się z leasingobiorcą nie przyniosły zamierzanego efektu i pojazdy nie zostały zwrócone w wyznaczonym terminie. Mężczyzna zaczął unikać kontaktu.

Po otrzymaniu zawiadomienia w tej sprawie policjanci z Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą mokotowskiej komendy, podjęli działania, które w ostateczności doprowadziły do ustalenia tożsamości i zatrzymania osoby podejrzanej.
47-latek usłyszał zarzuty przywłaszczenia mienia znacznej wartości, za które grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. W toku wykonywanych działań policjanci odzyskali pojazdy.
Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

asp. Iwona Kijowska/JW

KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *