NIEBEZPIECZNE SKOKI DO WODY Z MOSTU. INTERWENIOWALI STRAŻNICY MIEJSCY

Dwóch nastolatków wymyśliło sobie zabawę, polegającą na skokach do wody z mostku.

Strażnicy miejscy powstrzymali dwóch nieroztropnych młodzieńców przed niebezpiecznymi skokami do wody z mostu. Piętnastolatkowie urządzili sobie tę ryzykowaną zabawę na przeprawie nad Jeziorkiem Czerniakowskim. Kąpiel w tym miejscu jest zabroniona, a dno – niepewne.

Strażnicy miejscy z II Oddziału Terenowego patrolowali w środę, 19 czerwca, okolice Jeziorka Czerniakowskiego, kiedy około godziny 14:30 zauważyli na moście dwóch nastolatków w krótkich spodenkach. Jeden z nich właśnie szykował się do skoku. Młody człowiek stał na krawędzi za barierką w pozie startowej, jednak na widok dwojga funkcjonariuszy odstąpił od zamiaru i złapał się poręczy. Strażnicy pomogli młodemu człowiekowi powrócić na bezpieczną stronę barierki i wyjaśnili obu 15-latkom zagrożenie związane ze skokami do nieznanej wody w miejscu do tego nieprzygotowanym. Pouczyli też, że kąpiel w Jeziorku Czerniakowskim jest dozwolona, ale wyłącznie na plaży objętej obserwacją ratowników. Z uwagi na wiek niedoszłych skoczków na miejsce wezwana została policja.

Przy okazji zbliżających się wakacji, strażnicy miejscy przypominają rodzicom o konieczności zapoznania dzieci z zasadami bezpiecznego spędzania wolnego czasu (więcej na ten temat pod linkiem: Bezpieczne Wakacje 2024).

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *