Nowe przepisy i kontrole przewoźników na Lotnisku Chopina

W dniu dzisiejszym na terenie lotniska im. Chopina w Warszawie przeprowadzone zostały kontrole przewozu osób, w ramach wspólnych działań: Wydziału Kontroli Urzędu Miasta Stołecznego Warszawy, WRD, Urzędu Kontroli Celno-Skarbowej, WT i GAP Warszawa.

Pomimo ustawy która weszła z dniem 1 stycznia 2020, jak widać proceder nielegalnego przewozu osób, wciąż trwa. W dniu dzisiejszym, skontrolowane pojazdy jeździły w ramach aplikacji Bolt. Większość skontrolowanych kierowców, to obcokrajowcy. Część z nich zapłaciła kary finansowe na miejscu, część pojechała na komisariat na ul.Waliców, z racji nie posiadanej gotówki. Tu musimy nadmienić, że powyższe kary finansowe, wynikały właśnie z nowej ustawy. Dwa samochody zostały zabrane na lawecie.

  • Autor artukułu i fotografii red. Marcin Paweł Onderski

2 komentarze do “Nowe przepisy i kontrole przewoźników na Lotnisku Chopina”

  1. A to ciekawe, że są równi i równiejsi. Bo na terenie samego lotniska, wożą pasażerów również kierowcy bez licencji o których wspominacie.

  2. Co za masakra. I co z tego, że nowe ustawy uchwalone jak nie ma przepisów wykonawczych. W urzędach nic nie wiedzą o nowych licencjach. Diagności również nie poinformowani. Czy tego nie da się doprowadzić do końca? Chcemy karać? Ok, ale najpierw niech dla wszystkich będzie jasne jak mają pracować nie łamiąc przy okazji prawa.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *