Ochotnicza Straż Pożarna w żałobie po śmierci dwójki druhów z OSP Żukowo

15 września 2023r. punktualnie o godzinie 18:00 w jednostkach PSP i OSP w całej Polsce zawyły syreny. Strażacy oddali hołd zmarłej druhny Karoliny Dargacz oraz druha Łukasza Dargacz z OSP Żukowo. W jednostkach na minutę została załączona syrena alarmowa oraz sygnalizacja świetlna i dźwiękowa w pojazdach .

Na drodze krajowej nr 20 między Żukowem, a Gdynią ok godziny 3:00 w 2 wypadkach śmierć poniosły 3 osoby, w tym dwaj druhowie OSP Żukowo, którzy jechali na pomoc do wypadku. Droga od Żukowa do Miszewa była całkowicie zamknięta. Policjanci wyznaczyli objazd przez Pępowo.

– Ze wstępnych ustaleń funkcjonariuszy wynika, że strażacy z OSP Żukowo zostali zadysponowani do śmiertelnego wypadku w Małkowie. Około godz. 3:40, podczas dojazdu na miejsce zdarzenia kierowca wozu OSP Żukowo, najprawdopodobniej chcąc ominąć wysepkę, zahaczył o naczepę prawidłowo poruszającej się ciężarówki. W wyniku tej sytuacji pojazd, którym jechali strażacy z OSP, przewrócił się na bok. Śmierć w wypadku poniosły dwie osoby, druhowie OSP – informuje  kom. Karina Kamińska z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gdańsku.

“BOGU NA CHWAŁĘ, LUDZIOM NA RATUNEK” – WY JUŻ TO WYPEŁNILIŚCIE… SPOCZYWAJCIE W POKOJU. ŁĄCZYMY SIĘ W BÓLU Z RODZINAMI I Z DRUHAMI OSP ŻUKOWO.

Niech św. Florian ma ICH w swojej opiece [*][*][*]

Zdjęcia wykonane zostały w OSP Piastów w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim.

Zdjęcia: Marek Śliwiński

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *