ODPOWIE ZA PASERSTWO CO NAJMNIEJ 9 LUKSUSOWYCH SAMOCHODÓW WARTYCH PRAWIE 2 MILIONY ZŁOTYCH

Policjanci ze Śródmieścia zatrzymali mężczyznę podejrzanego o paserstwo mienia znacznej wartości i uczynienia sobie z tego przestępstwa stałego źródła dochodu. 35-latek wpadł w zasadzkę zorganizowaną na Mazurach, gdzie się ukrywał wraz ze swoją partnerką. Sąd na wniosek prokuratury podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

Kradzież luksusowych samochodów miała miejsce od października 2022 roku do marca 2023 roku. To właśnie w marcu tego roku policjanci ze śródmiejskiego Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu zatrzymali 3 mężczyzn podejrzanych o kradzież z włamaniem dwóch pojazdów. Policjanci odzyskali jeden z nich, Dodge Durango o wartości ponad 260 000 złotych, a złodzieje zostali tymczasowo aresztowani.

Policjanci bardzo szybko ustalili, kto jeszcze jest zamieszany w ten przestępczy proceder. Brakowało pasera, który w umówionym miejscu odbierał od złodziei skradzione pojazdy, jechał nimi do tzw. dziupli, gdzie następnie były rozbierane na części.

Mężczyzna ukrywał się w jednej z niewielkich miejscowości na Mazurach. Policjanci udali się pod ustalony wcześniej adres i zorganizowali zasadzkę, w którą wpadł zaskoczony rozwojem sytuacji 35-latek. Okazało się, że był także poszukiwany listem gończym przez Sąd Rejonowy w Ostrołęce do odbycia kary 6 miesięcy pozbawienia wolności.

35-latek został zatrzymany i przewieziony do Warszawy. Policjanci pod nadzorem prokuratury ustalili, że ma na swoim koncie paserstwo łącznie 9 luksusowych samochodów. Mężczyzna usłyszał już zarzut paserstwa mienia znacznej wartości, za co Kodeks karny przewiduje karę do 10 lat pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy i nie jest wykluczone przedstawienie dalszych zarzutów.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa Śródmieście Północ w Warszawie, sąd podjął już decyzję o tymczasowym aresztowaniu mężczyzny na 3 miesiące.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

(KSP / kp)

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *