OGROMNY POŻAR HALI TARGOWEJ NA MARYWILSKIEJ W WARSZAWIE. KŁĘBY DYMU WIDAĆ Z KILKUNASTU KILOMETRÓW

W dniu 12 maja 2024 roku ok. godziny 3:25 w hali handlowej Marywilska 44 w Warszawie wybuchł pożar. Ogień szybko się rozprzestrzeniał, powodując duże zniszczenia w obiekcie. Po przybyciu na miejsce pierwszych zastępów pożar był już w pełni rozwinięty i obejmował całą halę. Na miejsce zdarzenia zadysponowano liczne jednostki straży pożarnej, które starały się opanować sytuację i ochronić pobliskie budynki.

Wielka chmura dymu jest widoczna z ponad 20 km. Rządowe Centrum Bezpieczeństwa wysłało w niedzielę rano SMS-owy alert do mieszkańców Warszawy oraz trzech powiatów.

Na miejscu pożaru centrum handlowego pracuje ponad 50 zastępów straży pożarnej, w tym Grupa Ratownictwa Chemiczno-Ekologicznego. Hala z powodu wysokiej temperatury uległa całkowitemu zniszczeniu. Była to wrażliwa, stalowa konstrukcja. Odkształciła się i zdeformowała. Strażacy gaszą pożar z zewnątrz budynku przy użyciu podnośników i drabin. 

W wyniku pożaru nikt nie ucierpiał na zdrowiu, jednakże straty materialne są znaczne. Przyczyny pożaru będą badane przez odpowiednie służby. W związku z zdarzeniem lokalne władze apelują o ostrożność i przestrzeganie zasad bezpieczeństwa w miejscach publicznych.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Zdjęcia: Marek Śliwiński

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *