PIJANY MĘŻCZYZNA USIŁOWAŁ PRZEPŁYNĄĆ NA DRUGĄ STRONĘ WISŁY. PORWAŁ GO NURT

W ostatnią niedzielę strażnicy miejscy z łodzi patrolowej dwukrotnie wyciągali z wody osobę, która została wbrew zakazowi kąpała się w Wiśle i została porwana przez prąd. W obu przypadkach była to ta sama osoba. Nietrzeźwy mężczyzna trafił do Stołecznego Ośrodka dla Osób Nietrzeźwych.

Warszawski odcinek Wisły jest objęty całkowitym zakazem pływania. Jest to związane między innymi ze zdradliwym, zmiennym prądem i przebiegającym blisko lądu, popularnym szlakiem żeglownym. Jednak mimo powtarzanych na okrągło ostrzeżeń, zdarzają się osoby odporne na te argumenty. W niedzielę, 30 czerwca około południa, jeden z mężczyzn odpoczywających na plaży Poniatówka postanowił przepłynąć na znajdującą się na środku Wisły łachę. Przecenił swoje możliwości. Strażnicy miejscy kontrolując okolice Poniatówki zauważyli, jak znoszony przez prąd człowiek wpłynął na trasę promu rzecznego, który głośnymi sygnałami starał się ostrzec go przed zbliżającym się niebezpieczeństwem. Funkcjonariusze natychmiast podpłynęli w to miejsce, podejmując mężczyznę z wody na pokład. Strażnicy przypomnieli zakłopotanemu pływakowi, że w Wiśle pływać nie wolno i odstawili bezpiecznie na plażę. Po jakimś czasie zauważyli kolejną osobę walczącą z nurtem niemal w tym samym miejscu. W czasie akcji ratowniczej czekało ich spore zaskoczenie. Wyczerpanym pływakiem okazał się… ten sam mężczyzna, którego wyławiali wcześniej. Tym razem pływak nie był już zakłopotany. Wręcz przeciwnie – zapowiadał podjęcie kolejnych prób dotarcia na łachę, a strażnicy poczuli od niego silną woń alkoholu. Funkcjonariusze uniemożliwi desperatowi dalsze kąpiele. Zamiast tego zabrali go do komisariatu rzecznego, gdzie okazało się, że ujęty ma we krwi 3 promile alkoholu. To stężenie kwalifikowało mężczyznę do odpoczynku w SOdON, gdzie został odwieziony. Miejmy nadzieję, że poza wytrzeźwieniem znalazł tam czas na chwilę autorefleksji.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *