PIJANY Z SĄDOWYM ZAKAZEM KIEROWANIA PRZEWOZIŁ PASAŻERÓW

Za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości pomimo orzeczonego sądowego zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych i i spowodowanie kolizji drogowej odpowie 36–latek, który wsiadł za kierownicę samochodu mercedes, i na ul. Marynarskiej spowodował kolizję. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności i wysoka kara grzywny.

Policjanci ze stołecznej drogówki kilka minut po 02:00 zostali wezwani na ulicę Marynarską, gdzie miała miejsce kolizja.

Na miejscu oczekiwała na policjantów grupa trzech osób, która była w stanie nietrzeźwości i początkowo żadna nie przyznawała się do kierowania pojazdem.

Patrol wykonywał swoje czynności, ustalając przebieg zdarzenia. Najpierw policjanci ustalili tożsamość wszystkich osób, którymi okazali się 36-letni mężczyzna, posiadający aktywny sądowy zakaz kierowania pojazdami mechanicznymi, 22-letnia dziewczyna, która miała 1,4 promila alkoholu w organizmie, a badanie trzeźwości u 42-latka wykazało blisko 1,8 promila  alkoholu w organizmie.

Osoby wielokrotnie zmieniały wersję wydarzeń, w wyniku której doszło do uszkodzenia pojazdu. Jeden zwalał winę na drugiego. Na miejsce zdarzenia przyjechała grupa dochodzeniowo – śledcza, która dokonała oględzin pojazdu. Następnie mercedes został odholowany na parking strzeżony. Niezdecydowane osoby zostały zatrzymane i trafiły na komendę.

Po wytrzeźwieniu okazało się, że to 36-letni mężczyzna, który posiadał zakaz kierowania pojazdem, przewoził pasażerów i to on usłyszał zarzuty. O jego dalszym losie zadecyduje sąd.

Za to skrajnie nieodpowiedzialne i nierozsądne zachowanie może mu grozić nawet do 5 lat więzienia i nie uniknie również odpowiedzialności za spowodowanie kolizji.
Czynności w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa Mokotów.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

asp. Iwona Kijowska

KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Zdjęcie: Marek Śliwiński

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *