Podstępna pułapka na Suchodolskiej

Ukryte niebezpieczeństwo czaiło się na kierowców pod ulicą Suchodolską, gdzie spod powierzchni jezdni woda wypłukała grunt. Miejsce zostało natychmiast zabezpieczone przez strażników z VII Oddziału Terenowego i natychmiast zgłoszone do odpowiednich służb.

Kierowcy, którzy 31 sierpnia poruszali się ulicą Suchodolską u zbiegu z Aleją Waszyngtona, nie zdawali sobie sprawy z niebezpieczeństwa, jakie im grozi. Czujnością wykazał się jeden z mieszkańców, który widząc, że w nawierzchni brakuje jednej kostki, zgłosił dziurę w jezdni. Kiedy strażnicy przyjechali sprawdzić to miejsce, zauważyli tylko lekkie wklęśnięcie nawierzchni. Dokładna kontrola wykazała, że woda wypłukała grunt, jednak nawierzchnia się nie zapadła. Kostki zaklinowały się jedna na drugiej i fragment jezdni wisiał nad dziurą. W ocenie funkcjonariuszy pod kostką, na powierzchni 2 metrów kwadratowych brakowało gruntu na głębokość około 1 metra.

– Gdyby na kostkę najechał pojazd, na pewno by się zapadł. Na szczęście nie doszło do takiego zdarzenia – mówi starszy inspektor Piotr Pomarański z referatu komunalnego. – Przykładamy dużą wagę do zabezpieczenia takich miejsc i natychmiast powiadamiamy odpowiednie służby, by usunęły zagrożenie.
Strażnicy zabezpieczali niebezpieczne miejsce do przyjazdu pogotowia MPWiK.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Referat Prasowy Straży Miejskiej m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *