POKAZ SPRZĘTU PAŃSTWOWEJ STRAŻY POŻARNEJ NA TERENIE STADIONU PGE NARODOWY

w środę 13 września 2023 w Warszawie na terenie stadionu PGE Narodowy od godziny 10:00 do 18:00 odbyła się niezwykła prezentacja zakupionego sprzętu dla Państwowej Straży Pożarnej, współfinansowanych z funduszy Unii Europejskiej, pod nazwą „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I” oraz „Usprawnienie systemu ratownictwa na drogach – etap IV”. Podczas konferencji został przedstawiony cel i efekty projektu oraz prezentacja zakupionego sprzętu.

Okoliczni mieszkańcy i pasjonaci pożarnictwa mogli podziwiać m.in. mobilne laboratorium dla grup ratownictwa chemiczno-ekologicznego (chemia, radiacja, biologia), samochód do dekontaminacji przy zagrożeniach CBRNE, podnośnik hydrauliczny o wysokości ratowniczej min. 68 m, ciężki samochód ratownictwa technicznego do usuwania skutków kolizji drogowych, ciężki samochód ratowniczo-gaśniczy ze zwiększonym potencjałem ratownictwa kolejowego, pojazd wielofunkcyjny typu UTV oraz zestaw hydraulicznych narzędzi ratowniczych o zwiększonym potencjale do ratownictwa kolejowego.

To był dzień, kiedy bohaterowie bez granic, czyli ratownicy Państwowej Straży Pożarnej (PSP), zaprezentowali swoje umiejętności i odwagę, inspirując wszystkich obecnych do docenienia ich trudnej i niezwykle ważnej pracy.

Wszyscy uczestnicy wydarzenia mogli posilić się darmową przepyszną grochówką strażacką, którą serwowali strażacy.

Ratownicy PSP to nie tylko strażacy, ale także medycy, nurkowie, wysokościowi ratownicy, a także specjaliści od usuwania niebezpiecznych substancji chemicznych. To wieloosobowe zespoły gotowe do działań w najtrudniejszych warunkach, niezależnie od pory dnia czy nocy. Ich zadaniem jest ochrona życia i mienia, a także zapobieganie oraz zwalczanie skutków klęsk i katastrof.

Projekt „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I” realizowany jest w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko 2014-2020 (PO IiŚ), oś priorytetowa V Rozwój transportu kolejowego w Polsce.

Wartość projektu to 328 249 969,20 PLN, z czego wkład Funduszu Spójności wynosi 277 162 499,65 PLN, a wkład Budżetu Państwa to 51 087 469,55 PLN.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Zdjęcia: Emilia „Chyża” Buczyńska

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *