POLICJANCI Z URSYNOWA ZLIKWIDOWALI LINIĘ PRODUKCYJNĄ NARKOTYKÓW

Policjanci z ursynowskiego komisariatu zlikwidowali linię produkcyjną narkotyków i zabezpieczyli blisko 4000 porcji środków odurzających. Na miejscu zabezpieczono duże ilości mefedronu i zatrzymano 2 obywateli Mołdawii. Sąd w oparciu o zebrany przez policjantów materiał dowodowy podjął decyzję o tymczasowym aresztowaniu podejrzanych. Mężczyznom grozi kara nawet do 20 lat pozbawienia wolności.

Dom był wynajmowany. Właściciel nie miał pojęcia, co działo się pod jego dachem. Policjanci po przybyciu na miejsce zabezpieczyli teren. Z budynku dochodziły różne odgłosy, ale nikt nie otwierał drzwi. Kiedy funkcjonariusze sforsowali wejście, okazało się, że w lokalu ukrywa się dwóch obywateli Mołdawii w wieku 20 i 22 lat. Od wejścia czuć było duszący odór chemikaliów, składowanych w plastikowych baniakach i pojemnikach. Mundurowi zabezpieczyli aparaturę do wytwarzania narkotyków oraz gotowy mefedron w ilości, jak wstępnie udało się oszacować co najmniej 3870 porcji. Z ustaleń wynika, że mężczyźni działali w zorganizowanej grupie przestępczej.

Grupa miała na celu uzyskiwanie korzyści majątkowych z popełniania przestępstw polegających na wytwarzaniu znacznej ilości środków odurzających, substancji psychotropowych oraz wprowadzaniu ich do obrotu – za co zatrzymani usłyszeli zarzuty. Skonfiskowane pojemniki, naczynia, urządzenia i sprzęt laboratoryjny zostały zabezpieczone do dalszej analizy. Straż pożarna zabezpieczyła miejsce przed ewentualnym samozapłonem ze względu na silne stężenie chemikaliów. Substancje przekazano do badań laboratoryjnych. Zatrzymani na wniosek prokuratury, decyzją sądu trafili do aresztu na 3 miesiące. Grozi im surowa kara, nawet do 20 lat więzienia.

Policjanci nie wykluczają kolejnych zatrzymań w tej sprawie.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Autor: podkom. Ewa Kołdys/KS

KRP II – Mokotów, Ursynów, Wilanów

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *