Ponad 647 tys. zł trafi do jednostek OSP z Mazowsza

Samorząd Województwa Mazowieckiego przekaże ponad 647 tys. zł dla strażaków ochotników w powiatach: pruszkowskim, grodziskim, legionowskim, warszawsko zachodnim i nowodworskim. Strażacy z OSP Nadarzyn, OSP Jaktorów i OSP Izabelin otrzymane wsparcie przeznaczą na zakup średniego samochodu ratowniczo-gaśniczego,

Ochotnicza Straż Pożarna w Brwinowie poszerzy swój sprzęt o kamerę termowizyjną, a jednostki OSP Milanówek i OSP Nowa Wieś przeprowadzą w swoich remizach prace remontowe. To tylko część projektów, na które zostało przyznane wsparcie z budżetu Mazowsza.

Jak podkreślił marszałek Adam Struzik — Strażacy zapracowali sobie na zaufanie społeczne nie tylko oczywistym systemem wartości, w którym na pierwszym miejscu
jest życie ludzkie, ale także wiedzą oraz umiejętnościami z zakresu ratownictwa.
Zawsze z wielkim uznaniem i szacunkiem odnoszę się do ich pracy.
To ludzie, którzy pomagają bez wahania i bezinteresownie. Chcemy, aby mogli pracować bezpiecznie, dlatego od 20 lat wspieramy ich zarówno finansowo, jak i przekazujemy specjalistyczny sprzęt oraz odzież.

Warto wspomnieć, że na Mazowszu działa około 2 tys. jednostek Ochotniczych Straży Pożarnych, które posiadają blisko 75 tys. aktywnych strażaków. Każdego roku samorząd Mazowsza wspiera strażaków ochotników w ich działaniach, przeznaczając środki na zakup sprzętu, wozów strażackich, umundurowania czy remonty strażnic.

lista beneficjentów dostępna jest na stronie www.mazovia.pl

– red. Kamil Tuzek

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *