PRÓBOWALI UKRAŚĆ LEXUSA, WPADLI W RĘCE POLICJANTÓW Z BEMOWA

Wszystko działo się dynamicznie. Od próby kradzieży lexusa do zatrzymania upłynęło kilkadziesiąt minut. W ręce policjantów z Bemowa wpadło trzech mężczyzn podejrzanych o usiłowanie kradzieży z włamaniem pojazdu. W skodzie, którą jechali, policjanci znaleźli narzędzia służące do kradzieży pojazdów. Podejrzani usłyszeli zarzuty karne i decyzją sądu zostali tymczasowo aresztowani.

Wszystko rozegrało się w nocy. Policjanci z zespołu wywiadowczego z Bemowa uzyskali informację, że trzech mężczyzn próbowało ukraść lexusa. Wywiadowcy niezwłocznie rozpoczęli poszukiwania. Kilkadziesiąt minut później policjanci zatrzymali trzech mężczyzn mających związek ze sprawą. Podczas policyjnej kontroli mężczyźni byli zdenerwowani, policjanci wewnątrz auta znaleźli przedmioty służące do kradzieży pojazdów.

Trzech zatrzymanych mężczyzn w wieku 38, 39 i 42 lata zostało doprowadzonych do komisariatu. Na miejscu zdarzenia pracowała grupa dochodzeniowo-śledcza. W sprawie śledczy gromadzili materiał dowodowy. Podejrzani usłyszeli zarzut usiłowania kradzieży z włamaniem działając wspólnie i w porozumieniu. Dodatkowo 42-latek usłyszał zarzut w warunkach recydywy.

Na wniosek Prokuratury Rejonowej Warszawa-Wola w Warszawie sąd zdecydował o zastosowaniu wobec trójki mężczyzn środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania. Za kradzież z włamaniem grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Postępowanie w sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa Warszawa-Wola w Warszawie.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

(KSP/al)

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *