ROZBILIŚMY ZORGANIZOWANĄ GRUPĘ PRZESTĘPCZĄ CZERPIĄCĄ ZYSKI Z NIERZĄDU!

Kryminalni z komendy wojewódzkiej zatrzymali trzech mężczyzn w wieku 45, 49 i 53 lata, oraz 52 – letnią kobietę. Członkowie grupy zajmowali się m. in zamieszczaniem ogłoszeń w Internecie, udostępnianiem lokalu do usług seksualnych i kontakcie z osobami korzystającymi z usług. Do nielegalnego procederu dochodziło w Puławach. Wszyscy zatrzymani zostali już tymczasowo aresztowani przez sąd. Działania prowadziliśmy pod nadzorem Prokuratury Okręgowej w Lublinie.

Za kierowanie grupą odpowie 49 – latek z gminy Puławy, który do zalegalizowania pracy kobiet uprawiających prostytucję, założył fikcyjną firmę zajmującą się wynajmowaniem pokoi oraz sprzątaniem. W ten sposób wspólnie z pozostałymi zatrzymanymi czerpał korzyści majątkowe z nierządu ob. Ukrainy. Członkowie grupy zajmowali się m. in zamieszczaniem ogłoszeń w Internecie, udostępnianiem lokalu do usług seksualnych i kontakcie z osobami korzystającymi z usług.

Sprawę prowadzą kryminalni z Komendy Wojewódzkiej Policji w Lublinie. To ich działania doprowadziły do zatrzymania czwórki podejrzanych. Po doprowadzeniu do Prokuratury Okręgowej w Lublinie, wszyscy zatrzymani usłyszeli zarzuty, a następnie zostali tymczasowo aresztowani przez Sąd.

Na poczet przyszłych kar policjanci zabezpieczyli od podejrzanych ponad 50 tysięcy złotych. Za popełnienie przestępstwa liderowi grupy grozi do 10 lat  więzienia, a pozostałym do lat 5.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

nadkomisarz Andrzej Fijołek

Rzecznik Prasowy
Komendanta Wojewódzkiego Policji
w Lublinie

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *