Ruszył proces karny w sprawie pobitego taksówkarza

W dniu dzisiejszym przed sądem dla Warszawy ‐ Śródmieścia X Wydział Karny, rozpoczął
się proces Tomasza M. pasażera, który został oskarżony o spowodowanie obrażeń ciała taksówkarza, podczas sprzeczki w trakcie kursu taksówką, znanej warszawskiej korporacji w dniu 23.09.2017.

Szerzej o tej sytuacji pisał na Facebooku „Pamiętnik Warszawskiego Taksówkarza”,
link do artykułu poniżej.

https://m.facebook.com/story.php?story_fbid=1897331476963425&id=995412263822022

Na rozprawie pod przewodnictwem sędziego Jana Piwkowskiego stawił się oskarżony Tomasz M. wraz ze swoim pełnomocnikiem, także poszkodowany taksówkarz Grzegorz Rydzek( mamy zgodę na publikację danych osobowych i wizerunku) który w tym procesie
ma również status oskarżyciela posiłkowego, wraz z pełnomocnikiem.

Sąd na wstępie zajął się kwestiami formalnymi, dotyczącymi między innymi,
możliwością relacjonowania sprawy wraz z wykonywaniem zdjęć, na podstawie prawa prasowego, z zachowaniem ochrony wizerunku uczestników procesu, jeśli nie wyrażają na to zgody, co z resztą czynimy. Wniosek poszkodowanego o zadośćuczynienie z tytułu utraconych zarobków.

Po złożeniu innych wniosków formalnych o których nie będziemy się tu szerzej rozpisywać, został odczytany akt oskarżenia, a następnie Tomasz M. stwierdził, że nie przyznaje
się do zarzucanych mu czynów i rozpoczął składanie wyjaśnień, a także odpowiedzi na pytania sędziego jak również jego obrońcy.

Z racji upływu dalsza część składania wyjaśnień przez oskarżonego została przeniesiona na kolejny proces. Sędzia wyznaczył kolejny termin rozprawy.

O dalszym przebiegu procesu będziemy informować na naszych łamach.

  • Autor artykułu i fotografii red. Marcin Paweł Onderski

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *