RYZYKOWNE ZACHOWANIA NASTOLATEK NAD WODĄ

Wakacje to dla większości wypoczynek i wyjazdy z nim związane. Dla mundurowych, to czas wzmożonej pracy.

Z doświadczenia funkcjonariusze wiedzą, że wakacje to czas, w którym dzieciom i młodzieży często przychodzą do głowy różne pomysły, często ryzykowne i niebezpieczne. Dlatego też niezwykle ważnym jest przypominanie wszystkim jak zachowywać się podczas zabawy nad wodą.

Strażnicy miejscy II oddziału Terenowego patrolujący okolice Jeziorka Czerniakowskiego zauważyli leżące na plaży ubrania, głośno grający głośnik i puste butelki po piwie. W wodzie hałaśliwie bawiły się trzy nastolatki.

Piętnastoletnie dziewczęta w ten sposób świętowały rozpoczęcie wakacji. Strażnicy nakazali im wyjść z wody, co przy chwiejnym kroku nie przyszło dziewczynom łatwo. Już na brzegu przyznały się, że piwo kupił im w sklepie nieznajomy mężczyzna, a adresu sklepu nie pamiętają. Na miejsce wezwano policję, która przejęła podchmielone nastolatki.


Alkohol i rekreacja związana z wodą nigdy nie są dobrym połączeniem. Pamiętajmy, że z jednego i drugiego trzeba korzystać tak samo: z rozsądkiem i umiarem. Osobom nieletnim alkohol odradzamy w ogóle, sugerując ograniczenie się wyłącznie do kąpieli na strzeżonych akwenach lub sportów wodnych.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

  • Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *