RZĄDOWY PROGRAM „DOBRY START” 2023/2024. NIEKTÓRZY DOSTANĄ WIĘCEJ NIŻ 300 ZŁOTYCH [09.08.2023]

Rządowy wprowadził program „Dobry start”, który ma wspierać rodziny z dziećmi w ponoszeniu wydatków związanych z rozpoczęciem roku szkolnego. To 300 zł jednorazowego wsparcia dla wszystkich uczniów rozpoczynających rok szkolny 2023/2024.

Świadczenie jest wypłacane jednorazowo w wysokości 300 zł na dziecko uczące się w szkole. Aby otrzymać świadczenie z Programu Dobry Start, rodzice lub opiekunowie muszą złożyć odpowiedni wniosek w terminie od 1 lipca i trwa do 30 listopada włącznie. Świadczenie z programu Dobry Start jest zwolnione z opodatkowania i nie podlega również egzekucji, więc komornik nie może zająć tych środków.

Niestety programem nie są objęte przedszkolaki i dzieci uczęszczające do tzw. zerówki oraz studenci. Pieniądze mogą jednak otrzymać uczniowie szkół policealnych i szkół dla dorosłych.

Przyjmowaniem wniosków o świadczenie dobry start, ich rozpatrywaniem oraz przyznawaniem i wypłatą tego świadczenia zajmuje się Zakład Ubezpieczeń Społecznych.

Danina jest dla każdego uczącego się w szkole dziecka wieku od 7 do 20 lat, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami  do 24 lat. Wsparcie finansowe dla uczniów na wyprawkę w roku szkolnym 2023/2024 wynosi łącznie 400 zł. Składa się ono z dwóch świadczeń: Programu Dobry Start na rok szkolny oraz dodatku z tytułu rozpoczęcia roku szkolnego.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Tekst i zdjęcia; Marek Śliwiński

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *