Śmiertelny wypadek na torach w Redłowie. Utrudnienia w ruchu kolejowym

Do tragicznego w skutkach wypadku doszło na stacji Gdynia – Redłowo, gdzie człowiek został potrącony przez pociąg SKM w kierunku Gdańska. Ruch pociągów SKM został wstrzymany. Pociągi kursują po jednym torze. Są utrudnienia na odcinku Gdynia Główna – Gdynia Orłowo – Gdynia Główna.

Zanim to się stało maszynista hamował i dawał sygnały. Maszynista pociągu był trzeźwy. Okoliczności zdarzenia są wyjaśniane. Na miejsce udał się prokurator i grupa dochodzeniowo-śledcza.

Z naszych wstępnych ustaleń,  jak i innych okoliczności wynika, że mogło być to  samobójstwo. Człowiek wybrał wyjątkowo drastyczny sposób na pozbawienie się życia.

Gdzie szukać pomocy w sytuacjach kryzysowych?

Jeśli potrzebujesz natychmiastowej pomocy, możesz się zgłosić do Ośrodków Interwencji Kryzysowej (OIK), które są w każdym większym mieście. Możesz tam otrzymać pomoc psychologiczną, prawną, materialną. Część OIK-ów jest czynna całą dobę i np. prowadzi noclegownie. POMOC jest bezpłatna! Nie musisz mieć ubezpieczenia.

Jeśli masz uporczywe i silne myśli samobójcze, możesz się także zgłosić do każdego szpitala psychiatrycznego. Tam również nie jest potrzebne ubezpieczenie zdrowotne. W sytuacjach nagłych (o ile powiesz, że to sprawa pilna) lekarz musi Cię przyjąć tego samego dnia.

Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla młodzieży: 116 111. Dorośli mogą korzystać z bezpłatnego kryzysowego telefonu zaufania 116 123. Obie linie są czynne całodobowo, siedem dni w tygodniu.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!

Zdjęcie poglądowe z archiwum Luka&Maro

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *