SOKOŁÓW: POŻAR SKŁADOWISKA ODPADÓW W GMINIE MICHAŁOWICE. WÓJT: TO BYŁO NIELEGALNE WYSYPISKO

W niedzielę, 13 sierpnia 2023r. strażacy gasili pożar na terenie składowiska odpadów przy ul. Wacława w miejscowości Sokołów w województwie mazowieckim, w powiecie pruszkowskim, w gminie Michałowice.  Wyglądało groźnie, słup dymu widać było nawet z odległości kilku kilometrów.

Na swoim serwisie społecznościowy  Małgorzata Pachecka – wójt gminy Michałowice przekazała, że asortyment znajdujący się na wysypisku jest nielegalny, a sprawę bada prokuratura oraz Urząd Gminy Michałowice.

„Pracownicy urzędu gminy odkryli to składowisko w kwietniu tego roku i niezwłocznie powiadomili Wojewódzkiego Inspektora Ochrony Środowiska (WIOŚ), który również podjął niezwłocznie działania. W wyniku kontroli w Sokołowie WIOŚ złożył zawiadomienie na policji. Śledztwo prowadzone jest na zlecenie Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie” – napisała.

Temat nielegalnych odpadów Polsce w mediach społecznościowych odniósł się również Piotr Kandyba – Radny Sejmiku Województwa Mazowieckiego.

– Ile jeszcze takich składowisk jest w Polsce, kiedy rząd zacznie działać? Zamiast tworzyć kolejne pikniki, robić za nasze pieniądze z budżetu państwa kolejne kampanie wyborcze. Trzeba jak najszybciej działać tak jak gmina Michałowice. Link do wypowiedzi radnego poniżej:

https://www.facebook.com/piotrkandyba/videos/289247200376104/

Badaniem przyczyny wybuchu pożaru zajmuje się policja. Na pewno powołany zostanie biegły z zakresu pożarnictwa.

Ze wstępnych ustaleń wynika, że było to prawdopodobne umyślne podpalenie czy choćby samozapłon, ale tutaj właśnie w tej sprawie właściwie apelujemy do wszystkich, którzy mogą mieć jakiekolwiek informacje związane z pożarem, aby przekazali czy to na numer alarmowy, czy bezpośrednio dyżurnemu Komisariatu Policji w Michałowicach.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Tekst: Marek Śliwiński

Zdjęcia: Emilia „Chyża” Buczyńska

 

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *