Solidarna Paczka dla rodzin z Ukrainy z parku SEGRO

Już 25 i 26 czerwca odbędzie się Weekend Cudów w akcji Solidarna Paczka, mający na celu pomoc materialną i społeczną dla uchodźców wojennych z Ukrainy, którzy znaleźli schronienie w Polsce. Na potrzeby akcji SEGRO udostępnia 500 m2 w SEGRO Logistics Park Warsaw, Pruszków. Firma wspiera w ten sposób Stowarzyszenie WIOSNA, organizatora Solidarnej Paczki oraz Szlachetnej Paczki.

Rodzinę można wybrać do piątku 24 czerwca, do końca dnia! Śpieszmy się pomagać.

– Dzięki współpracy i wsparciu firmy SEGRO, po raz kolejny mamy szansę jako województwo mazowieckie wesprzeć rodziny z innych części Polski, gdzie często liczba potrzebujących jest większa od tych, którzy tej pomocy mogą udzielić. Udostępniona przestrzeń i wszystkie związane z nią udogodnienia służą nam do stworzenia magazynu wspierającego dla innych województw – bez tego nie dalibyśmy rady dotrzeć do tak wielu potrzebujących czy to w ubiegłych latach w ramach Szlachetnej Paczki, czy też Solidarnej Paczki, która jest odpowiedzią na obecną sytuację – mówi Joanna Różanowska, Menadżer Operacyjny Szlachetnej Paczki w województwie mazowieckim.

W powierzchni SEGRO w Pruszkowie znajdzie się magazyn wspierający, z którego paczki zostaną później dostarczone do rodzin uczestniczących w programie. Wciąż można wybrać rodzinę, której można pomóc przygotowując Solidarną Paczkę. SEGRO wspiera Stowarzyszenie WIOSNA już trzeci rok z rzędu, a inicjatywa współpracy wyszła od pracowników firmy, którzy również aktywnie angażują się w pomaganie, tworząc paczkę dla wybranej rodziny.

DCIM\100GOPRO

Cieszymy się, że oprócz corocznego przygotowywania Szlachetnej Paczki możemy też włączyć się w akcję Solidarna Paczka nie tylko udostępniając powierzchnię magazynową, ale także tworząc paczkę dla wybranej rodziny. Nasza współpraca ze Stowarzyszeniem WIOSNA trwa już kilka lat i doskonale wpisuje się w program Odpowiedzialne SEGRO, którego jednym z filarów jest wspieranie lokalnych społeczności i środowiska naturalnego – podkreśla Magdalena Szulc, Managing Director SEGRO na Europę Centralną.

Wsparcie dla Solidarnej Paczki to kolejny etap pomocy SEGRO dla uchodźców i uchodźczyń z Ukrainy. W pierwszym kwartale tego roku firma rozpoczęła wspieranie Łódzkiego Centrum Wielokulturowego, dzięki czemu może ono rozwijać programy m.in. w zakresie integracji zawodowej cudzoziemców. Łódzkie Centrum Wielokulturowe to wspólny projekt miasta Łódź i Fundacji Ocalenie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *