SPEED W NATARCIU!

Już od 19 lipca 2019 roku na drogach województwa łódzkiego pojawiła się spec grupa „SPEED”. Została powołana przez Komendanta Wojewódzkiego Policji w Łodzi w ramach ogólnokrajowego projektu. W jej skład wchodzą wybrani funkcjonariusze z sekcji zabezpieczenia autostrad WRD KWP w Łodzi a także „drogówki” z KMP w Łodzi.
Będą wspierani przez policjantów z pionu kryminalnego.

„SPEED” ma działać zdecydowanie, ukrócić rażące zachowania na drodze i być wszędzie tam, gdzie dochodzi do nielegalnych wyścigów. Policjanci mają także reagować na cwaniactwo i agresję na drodze, której przejawy coraz częściej można oglądać na platformach społecznościowych w udostępnionych nagraniach z samochodowych rejestratorów.

Zadaniem grupy „SPEED” jest także eliminowanie z ruchu tych kierowców, którzy w najbardziej drastyczny sposób łamią ograniczenia prędkości. By działający w ramach grupy funkcjonariusze byli skuteczni mają do dyspozycji odpowiednie narzędzia. Główną bronią działających w ramach nowej grupy policjantów są nieoznakowane radiowozy.
Chodzi przede wszystkim o bmw serii 3 wyposażone w wideorejestratory. Mundurowi wykorzystują również ręczne mierniki prędkości i nieoznakowane motocykle, pełniąc służbę zarówno statycznie jak i dynamicznie.

Jak zaznaczają sami policjanci, grupa „SPEED” ma walczyć z tymi kierowcami, do których nie przemawiają statystyki wypadków, akcje społeczne czy — co najbardziej oczywiste — przepisy.

Przy okazji tych działań zostanie także wykorzystane mobilne stanowisko kierowania, które posiada system kamer pomocnych przy rejestracji wykroczeń. Nagrania takie mogą stanowić dowód w postępowaniu sądowym.

Terenem działania spec grupy są wszystkie drogi województwa łódzkiego, a zwłaszcza te miejsca,  z których docierają sygnały od mieszkańców np. za pośrednictwem Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Policjanci przy dyslokacji patroli wezmą również pod uwagę  miejsca z nagrań i zgłoszeń nadesłanych na skrzynkę stopagresjidrogowej@ld.policja.gov.pl zagrożonych wypadkami drogowymi.

lodzka.policja.gov.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *