STRAŻACY Z OSP KUNÓW UCZCILI ROCZNICĘ POWSTANIA WARSZAWSKIEGO

1 sierpnia 2023 roku o godzinie 17:00 rozległa się syrena alarmowa w remizie OSP Kunów przy ul. Warszawskiej 56,  w związku z rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego.

Dokładnie 79 lat temu 1 sierpnia 1944 r. o godzinie 17:00 na mocy decyzji Dowódcy AK gen. Tadeusza Komorowskiego „Bora”, w Warszawie wybuchło Powstanie Warszawskie, które trwało ponad dwa miesiące. W całym kraju zawyły syreny alarmowe w celu uczczenia pamięci ofiar Powstania Warszawskiego.

O tak ważnych chwilach nie zapominają strażacy, którzy uczcili pamięć Powstańców. W wielu jednostkach Ratowniczo – Gaśniczych PSP oraz jednostkach Ochotniczych Straży Pożarnych w całym kraju strażacy wyjechali swoimi samochodami przed remizy i uruchomili syreny alarmowe w celu uczczenia 79. rocznice wybuchu Powstania Warszawskiego. Poniżej strażacy z OSP Kunów w województwie świętokrzyskim, w powiecie ostrowieckim, nad rzeką Kamienną.

Powstanie warszawskie uznawane jest za jedno z najważniejszych wydarzeń w najnowszej historii Polski.

CHWAŁA BOHATEROM!

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Tekst i zdjęcia: Marek Śliwiński

Autor: Marek Śliwiński

Specjalista ds. komunikacji oraz realizacji kampanii społecznych. Pomysłodawca i prezes portalu. Z zawodu chemik i fotoreporter.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *