Gęsty dym zdradził sprawcę spalania lakierowanych odpadów. Strażnicy miejscy z Oddziału Ochrony Środowiska zareagowali błyskawicznie.
W niedzielne popołudnie, 10 maja, strażniczka i strażnik z Oddziału Ochrony Środowiska, kontrolujący rejon Rodzinnych Ogrodów Działkowych przy ulicy Piastów Śląskich, zauważyli gęsty dym unoszący się nad działkami. Funkcjonariusze postanowili sprawdzić, co powoduje aż takie zadymienie. Na terenie jednej z działek ujawnili sporej wielkości ognisko. Okazało się, że właściciele ogródka postanowili w ten prosty, ale bardzo niezdrowy sposób, pozbyć się odpadów drewnopodobnych. Wiosenne „porządki” przerwali strażnicy miejscy, wydając polecenie zaprzestania spalania niebezpiecznych odpadów. Jednocześnie uświadomili sprawcom zdarzenia, że spalanie lakierowanych i klejonych płyt jest bardzo szkodliwe, ponieważ skutkuje wprowadzaniem do atmosfery związków chemicznych wybitnie groźnych dla zdrowia i życia ludzi oraz innych organizmów żywych. Na edukacyjnej pogadance się nie skończyło. Na osoby utylizujące odpady w ognisku zostały też nałożone sankcje karne, zgodnie z obowiązującymi przepisami.


Źródło: Straż Miejska m.st. Warszawy
- Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
- Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
- Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas





