WOŚP 2026: Biały Kieł Airsoft i SPAT Warszawa grają razem z Orkiestrą

Podczas 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy grupy Biały Kieł Airsoft oraz grupa rekonstrukcyjna SPAT Warszawa wspólnie i aktywnie włączyły się w zbiórkę pieniędzy na rzecz WOŚP. Ich obecność na ulicach Warszawy była nie tylko wyrazem zaangażowania, ale również nietypową i przyciągającą uwagę formą wsparcia akcji.

Uczestnicy wydarzenia, ubrani w pełne umundurowanie i wyposażeni w repliki ASG, przemierzali stołeczne ulice, kwestując na rzecz dzieci i dorosłych. Przed rozpoczęciem działań dopełniono wszystkich wymaganych formalności oraz poinformowano organizatorów Finału o planowanej formie udziału w zbiórce.

Szczególne emocje wzbudziło pojawienie się umundurowanych wolontariuszy w metrze. Pasażerowie reagowali zaskoczeniem, wiele osób z szeroko otwartymi oczami obserwowało nietypowych kwestujących. Co jednak warte podkreślenia, reakcje były bardzo pozytywne. Nikt nie patrzył krzywo, a atmosfera okazała się wyjątkowo przyjazna i pełna życzliwości.

W trakcie całego wydarzenia mieszkańcy chętnie podchodzili, rozmawiali i robili sobie wspólne zdjęcia z członkami obu formacji. Po zakończeniu zbiórki repliki zostały schowane do pokrowców, a uczestnicy bezpiecznie udali się do domów.

Udział Biały Kieł Airsoft i SPAT Warszawa pokazał, że WOŚP łączy ludzi z różnych środowisk, a kreatywne i odpowiedzialne formy zaangażowania potrafią wzbudzić zainteresowanie, sympatię i realnie pomóc potrzebującym.

Fot: Olga Gałecka

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Finał WOŚP w Warszawie: koncerty, aukcje i wolontariusze. Konferencja przed Finałem

Warszawa już w niedzielę, 25 stycznia, stanie się jednym z głównych punktów na mapie 34. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Serce wydarzeń zabije na błoniach PGE Narodowego, gdzie na scenie pojawi się kilkanaście zespołów, a w całym mieście będzie można spotkać setki wolontariuszy z charakterystycznymi puszkami.

Tegoroczna zbiórka prowadzona jest pod hasłem „Zdrowe brzuszki naszych dzieci”, a zebrane środki zostaną przeznaczone na diagnostykę oraz leczenie chorób układu pokarmowego u najmłodszych pacjentów.

Jak co roku w pomoc włączają się także władze stolicy. Ratusz przygotował specjalne aukcje, a jedną z nich wsparł prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. Na licytację trafił kask ochronny, w którym odwiedzał kluczowe inwestycje miejskie realizowane w ostatnich latach. To właśnie w nim prezydent pojawiał się m.in. na budowie II linii metra na Bemowie, podczas prac przy Muzeum Sztuki Nowoczesnej, na Placu Centralnym czy przy realizacji pierwszego w stolicy podziemnego przystanku tramwajowego na Dworcu Zachodnim.

Finał WOŚP w Warszawie to jednak znacznie więcej niż koncerty i kwestowanie. Dzielnice, miejskie instytucje oraz sami mieszkańcy przygotowali dziesiątki oryginalnych przedmiotów i doświadczeń, które można wylicytować, wspierając tym samym cel zbiórki.

Skala wydarzenia, jak co roku, robi ogromne wrażenie. Jerzy Owsiak poinformował, że w tym roku będzie działać 1681 sztabów. Orkiestra zagra nie tylko w Polsce, ale również poza jej granicami – m.in. w Stanach Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii i Belgii.

Tradycyjnie już Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy wspiera także TVN Warner Bros. Discovery, który po raz dziesiąty pełni rolę głównego partnera medialnego finału. W dniu poprzedzającym wydarzenie Jerzy Owsiak zaprezentował część wyjątkowych przedmiotów przeznaczonych na aukcje, podkreślając, że każda z nich to realna pomoc dla dzieci potrzebujących specjalistycznego leczenia.

Warszawa po raz kolejny udowadnia, że potrafi grać razem – głośno, solidarnie i z sercem.

Fot. Olga Gałecka

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!