Dramat w Raszynie. Nowe fakty w sprawie rodzinnej tragedii.

Spokojne osiedle w Raszynie w powiecie pruszkowskim zamieniło się w miejsce niewyobrażalnego dramatu. W środę, 7 maja, po godzinie 16:20 służby ratunkowe zostały postawione na nogi po zgłoszeniu o tragedii przy ulicy Mokrej. Na miejscu rozegrały się sceny, które wstrząsnęły mieszkańcami okolicy.

Według ustaleń naszego reportera, ofiarą jest kobieta, która została śmiertelnie postrzelona w domu. O dokonanie zabójstwa podejrzewany był jej mąż. Jak nieoficjalnie ustaliliśmy, para prawdopodobnie była w trakcie rozwodu, a między małżonkami od dłuższego czasu miało dochodzić do napięć i konfliktów.

Najbardziej poruszający jest fakt, że w domu w chwili tragedii przebywało dwoje małych dzieci. To właśnie nimi po dramatycznych wydarzeniach zajęli się strażacy oraz policjanci, którzy starali się zapewnić najmłodszym bezpieczeństwo i wsparcie psychologiczne.

Z relacji świadków po oddaniu strzałów sprawca odjechał samochodem z miejsca zdarzenia. Natychmiast rozpoczęto szeroko zakrojoną obławę. W działania zaangażowano liczne patrole policji oraz funkcjonariuszy pionu kryminalnego. Mundurowi przeczesywali okoliczne miejscowości i drogi wyjazdowe.

Kilka godzin później policjanci odnaleźli zwłoki mężczyzny na ulicy Człochańskiego w gminie Prażmów, na terenie powiatu piaseczyńskiego. Wszystko wskazuje na to, że jest to poszukiwany mąż zamordowanej kobiety. Śledczy nie wykluczają, że po dokonaniu zbrodni odebrał sobie życie.

Na miejscu tragedii przez wiele godzin pracowali policjanci, technicy kryminalistyki oraz prokurator. Zabezpieczano ślady, przesłuchiwano świadków i ustalano dokładny przebieg dramatycznych wydarzeń. Śledztwo w tej sprawie jest w toku.

Mieszkańcy Raszyna są wstrząśnięci całą sytuacją. Sąsiedzi mówią o ogromnej tragedii rodzinnej i podkreślają, że nic nie zapowiadało tak dramatycznego finału.

Fot: Patryk Skrzypczak

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Tragedia w Raszynie.Nie żyje kobieta.Trwa obława na zabójcę

Tragiczne wydarzenia w podwarszawskim Raszynie. W jednym z domów jednorodzinnych przy ulicy Mokrej doszło do zabójstwa kobiety. Według nieoficjalnych informacji, sprawcą ma być jej mąż.

Kobieta ma ranę postrzałową głowy. Służby do nieprzytomnej kobiety wezwały jej małoletnie dzieci.

Na miejscu są duże siły policji, straż pożarna i zespoły ratownictwa medycznego. Ulica jest całkowicie zamknięta z uwagi na działania służb. Funkcjonariusze potwierdzają, że zdarzenie ma charakter kryminalny.

Trwają intensywne poszukiwania sprawcy.

Zdjęcia: Patryk Skrzypczak

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca.
  • Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Akcja ratunkowa w Raszynie. LPR lądował na jezdni

W Raszynie (pow. pruszkowski) doszło do poważnych utrudnień w ruchu na Alei Krakowskiej. Droga została całkowicie zablokowana w obu kierunkach w związku z interwencją służb ratunkowych.

Na pomoc mężczyźnie z nagłym problemem zdrowotnym zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Maszyna wylądowała bezpośrednio na jezdni.

Na miejscu pracowała również straż pożarna, która zabezpieczała teren lądowania oraz dbała o bezpieczeństwo. W związku z prowadzoną akcją ratunkową Aleja Krakowska była czasowo nieprzejezdna, co powodowało znaczne utrudnienia dla kierowców.

Fot. Marek Śliwiński

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Raszyn: Uciekał z miejsca kolizji. Był pod wpływem alkoholu

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali kierowcę, który spowodował kolizję, a następnie uciekł z miejsca zderzenia. Mężczyzna był pijany. O jego losie zdecyduje sąd.

W trakcie rutynowej służby policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego otrzymali zgłoszenie dotyczące zdarzenia drogowego, do którego doszło na terenie gminy Raszyn. Z treści zgłoszenia wynikało, że sprawca kolizji oddalił się z miejsca zdarzenia.

Podczas wykonywanych czynności mających na celu ustalenie okoliczności kolizji, pokrzywdzony wskazał kierunek, w którym oddalił się sprawca. W toku dalszych działań w terenie policjanci zauważyli pojazd posiadający uszkodzenia mogące świadczyć o udziale w zdarzeniu drogowym. Funkcjonariusze podjęli natychmiastową decyzję o zatrzymaniu kierującego i przy użyciu sygnałów świetlnych oraz dźwiękowych.

Już po otwarciu drzwi pojazdu szybko wyjaśnił się powód ucieczki z miejsca kolizji. Przeprowadzone badanie potwierdziło blisko 3 promile alkoholu w organizmie kierującego. Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzut popełnienia przestępstwa, do którego się przyznał.

Obecnie sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Pruszkowie. O dalszym losie mężczyzny i wymiarze kary zadecyduje już sąd.

Policja po raz kolejny apeluje o odpowiedzialność na drodze i przypomina, że kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu stanowi poważne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu drogowego.

Zdjęcia/nagranie – KPP Pruszków

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

„Raszyn: OSP z nowymi pojazdami. Ciężki i lekki wóz rozpoczynają służbę”

W piątkowy wieczór, 12 grudnia 2025 roku o godzinie 19:00, na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszynie przy ul. Sportowej 1A zgromadzili się mieszkańcy gminy Raszyn oraz sympatycy lokalnej jednostki. Powodem spotkania było uroczyste przywitanie nowego, ciężkiego samochodu ratowniczo–gaśniczego, który zasilił tabor raszyńskiej OSP.

To wyjątkowy dzień dla strażaków ochotników z Raszyna. Jednostka odebrała dziś aż dwa fabrycznie nowe samochody pożarnicze – ciężki samochód ratowniczo–gaśniczy oraz lekki samochód ratowniczy, który uzupełnia wyposażenie jednostki i zwiększa możliwości operacyjne podczas mniejszych zdarzeń, patrolowania terenu oraz działań pomocowych. Dzięki temu podwójnemu wzmocnieniu OSP Raszyn staje się jedną z najlepiej doposażonych jednostek w regionie.

Realizacja przedsięwzięcia była możliwa dzięki kilku kluczowym krokom podjętym w 2025 roku. 10 czerwca 2025 r. w Raszynie została podpisana umowa pomiędzy Województwem Mazowieckim a Gminą Raszyn na przyznanie pomocy finansowej w ramach zadania „OSP” – edycja 2025. Zgodnie z podpisanym dokumentem gmina otrzymała 150 000 zł dofinansowania z budżetu Województwa Mazowieckiego.

Kolejnym etapem była umowa podpisana 10 września 2025 r. pomiędzy OSP Raszyn a firmą WISS SAMOCHODY SPECJALNE Sp. z o.o. z Bielska-Białej — renomowanym producentem pojazdów pożarniczych. Kontrakt dotyczył dostawy ciężkiego samochodu ratowniczo–gaśniczego o wartości 2 057 189,76 zł brutto.

Uroczystość przywitania wozu była nie tylko prezentacją nowego nabytku, ale także symbolem rozwoju i wzmocnienia jednostki, która od lat cieszy się ogromnym zaufaniem mieszkańców. Nowy ciężki pojazd oraz świeżo odebrany lekki samochód ratowniczy znacznie podnoszą poziom gotowości bojowej OSP Raszyn podczas pożarów, wypadków drogowych i innych zagrożeń.

Zgromadzeni mieszkańcy mieli okazję porozmawiać ze strażakami, zrobić pamiątkowe zdjęcia oraz poznać wyposażenie obu pojazdów. Nie brakowało słów uznania dla zaangażowania druhów, a także podziękowań dla władz samorządowych za wspieranie lokalnego bezpieczeństwa.

Dwa nowe samochody ratownicze to inwestycja w bezpieczeństwo wszystkich mieszkańców gminy Raszyn. Dzięki nowoczesnym rozwiązaniom technicznym strażacy będą mogli szybciej, sprawniej i skuteczniej reagować na wszelkie zagrożenia — od dużych pożarów po działania pomocowe na co dzień.

Dzisiejsze wydarzenie pokazało, że współpraca samorządu, województwa i lokalnej społeczności przynosi realne efekty, a podwójne wzmocnienie taboru to symbol dynamicznego rozwoju OSP Raszyn.

📸fot. Marek Śliwiński

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.
  • Jesteś świadkiem wypadku lub pożaru, masz dla nas ciekawy temat z Twojego miasta lub okolicy, którym warto się zająć – napisz do nas!

Pożar garażu w Raszynie. Domowników obudził alarm czujki przeciwpożarowej

W nocy z niedzieli na poniedziałek, około godziny 2:30, doszło do groźnego pożaru garażu przy ulicy Mokrej w Raszynie. Do zdarzenia najprawdopodobniej doprowadziło zwarcie instalacji elektrycznej.

Ogień pojawił się w garażu, który znajdował się w bezpośrednim sąsiedztwie budynku mieszkalnego. Domowników ze snu wyrwał alarm czujki przeciwpożarowej, który najprawdopodobniej zapobiegł tragedii. Dzięki szybkiej reakcji, mieszkańcy jeszcze przed przyjazdem straży pożarnej podjęli próbę ugaszenia ognia przy pomocy gaśnic proszkowych o pojemności 1 kg. Choć ich możliwości były ograniczone, udało się stłumić płomienie na tyle, by zapobiec rozprzestrzenieniu się ognia i uratować zaparkowany w garażu samochód.

Na miejsce błyskawicznie dotarły zastępy straży pożarnej, które opanowały sytuację i dogasiły pożar. Jak podkreślają strażacy, tylko dzięki przytomności domowników i szybkiemu działaniu służb ogień nie objął również budynku mieszkalnego.

Na szczęście, w zdarzeniu nikt nie odniósł obrażeń. Straty materialne ograniczyły się głównie do uszkodzeń wnętrza garażu i instalacji elektrycznej.

To kolejny przykład, jak ważne są sprawne czujki dymu i szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia. Gdyby nie one, skutki tego pożaru mogłyby być znacznie poważniejsze.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

📸 fot. Patryk

Zatankował, zatoczył się do kasy – policja zatrzymała pijanego kierowcę

Funkcjonariusze Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Pruszkowie zatrzymali 46-letniego kierowcę, który – jak się później okazało – prowadził samochód osobowy, mając w organizmie ponad 1,5 promila alkoholu. Mężczyzna wpadł na jednej ze stacji paliw w gminie Raszyn, gdzie jego nietypowe zachowanie natychmiast wzbudziło podejrzenia mundurowych.

Do zdarzenia doszło w godzinach wieczornych, gdy patrol drogówki przejeżdżał w pobliżu jednej z lokalnych stacji benzynowych. W pewnym momencie uwagę policjantów przykuł samochód osobowy, który zajechał pod dystrybutor. Kierowca – będący jedynym pasażerem pojazdu – wysiadł i chwiejnym krokiem udał się do budynku stacji, aby uregulować należność za paliwo. Jego sposób poruszania się oraz wyraźnie zaburzona koordynacja ruchowa wzbudziły natychmiastowe podejrzenia funkcjonariuszy.

Policjanci postanowili skontrolować mężczyznę. Badanie alkomatem rozwiało wszelkie wątpliwości – wynik wskazał ponad 1,5 promila alkoholu w organizmie. Kierowca został natychmiast zatrzymany i przewieziony do jednostki policji, gdzie spędził noc w policyjnej izbie zatrzymań.

Po wytrzeźwieniu 46-latek usłyszał zarzut prowadzenia pojazdu mechanicznego w stanie nietrzeźwości. Przyznał się do winy. Za popełnione przestępstwo grozi mu teraz kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Śledztwo w tej sprawie nadzoruje Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Policjanci przypominają, że jazda pod wpływem alkoholu to ogromne zagrożenie – nie tylko dla samego kierowcy, ale przede wszystkim dla innych uczestników ruchu drogowego. Każdy nietrzeźwy kierujący to potencjalny sprawca tragedii na drodze.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

📸 fot. KPP w Pruszkowie

Magazyn narkotyków w domku letniskowym pod Warszawą

Policjanci z Komisariatu w Raszynie zatrzymali 41-letniego mężczyznę, który posiadał znaczną ilość środków odurzających na terenie działki rekreacyjnej. Mężczyźnie grozi kara pozbawienia wolności do 10 lat.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Raszynie mieli uzasadnione podejrzenia, że w domku letniskowym na terenie jednej z działek rekreacyjnych mogą być magazynowane środki odurzające. Policjanci zatrzymali podejrzanego mężczyznę, kiedy wjechał na teren działki, okazał się nim 41-letni mieszkaniec gminy Raszyn.

Podczas przeszukania w samochodzie mężczyzny znaleziono ponad 44 gramy substancji α- PVP. W domku letniskowym policjanci ujawnili i zabezpieczyli m.in. marihuanę, haszysz, α- PVP, 3-CMC oraz ketaminę. Łączna waga zabezpieczonych substancji to blisko 1,8 kg. Środki ukryte były w szafie i w sejfie.

Śledztwo w tej sprawie prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie. Zatrzymany 41-latek usłyszał już zarzut posiadania znacznej ilości substancji psychotropowych, do czego się przyznał.

Decyzją sądu rejonowego został on objęty dozorem policyjnym. Podejrzanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

Zdjęcia: KPP Pruszków

Policjanci z Raszyna zatrzymali złodzieja biżuterii – skradzione pierścionki odzyskane

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Raszynie zatrzymali 50-letniego mężczyznę, który kilka dni wcześniej dokonał kradzieży pierścionków w jednym ze sklepów jubilerskich w Jankach. Sprawę prowadzi Prokuratura Rejonowa w Pruszkowie.

Na początku lutego do raszyńskiego komisariatu zgłosiła się kobieta, która poinformowała o kradzieży biżuterii z salonu jubilerskiego. Jak wynikało z jej relacji, złodziej wykorzystał moment nieuwagi personelu oraz obecność innych klientów w sklepie. W mgnieniu oka zabrał pierścionki i opuścił lokal, pozostawiając jedynie przecięte linki zabezpieczające. Pracownicy salonu zauważyli brak towaru dopiero po czasie, gdy sprawcy już nie było. Wartość skradzionej biżuterii oszacowano na ponad 600 złotych.

Policjanci natychmiast rozpoczęli dochodzenie, analizując nagrania z monitoringu oraz zbierając zeznania świadków. Dzięki intensywnym działaniom operacyjnym i zebranym dowodom funkcjonariusze szybko ustalili tożsamość sprawcy. Kilka dni później zapukali do jego drzwi.

Podczas zatrzymania mężczyzna próbował wykręcać się od odpowiedzialności, twierdząc, że sprzedał skradzioną biżuterię. Policjanci nie dali się jednak zwieść. W trakcie przeszukania jego mieszkania odnaleziono skradzione pierścionki, co jednoznacznie potwierdziło jego winę.

50-latek został przewieziony na komisariat, gdzie usłyszał zarzuty. Podczas przesłuchania przyznał się do popełnienia przestępstwa, twierdząc, że była to jego „pierwsza i ostatnia” kradzież.

Teraz za swój czyn odpowie przed sądem. Zgodnie z kodeksem karnym za kradzież z włamaniem grozi mu kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

Policjanci apelują do właścicieli sklepów o zachowanie ostrożności i odpowiednie zabezpieczenie wartościowego asortymentu, a także o zwracanie uwagi na podejrzane zachowania klientów.

  • Dziękujemy, że przeczytałaś/eś nasz artykuł do końca. Jeśli chcesz być na bieżąco z informacjami, zapraszamy do naszego serwisu ponownie!
  • Jeżeli podobał Ci się artykuł podziel się z innymi udostępniając go w mediach społecznościowych.

POSZUKIWANY 17-LETNI MATEUSZ!

Zaginął Mateusz Malczewski, syn jednego z druhów Ochotniczej Straży Pożarnej w Raszynie – powiat pruszkowski.

Mateusz ostatni raz był widziany w Warszawie Os. Górczewska linia 189

Ubrany był w krótkie jeansy ciemne oraz czarna koszulkę. Nosi okulary Rayban duża gruba oprawka. Buty sportowe NIKE, saszetka „nerka” na szyję.

Może mieć przy sobie bluzę 3 kolorową (żółty, czarny, niebieski).

Posiada charakterystyczną szramę pod lewym okiem. Wzrost około 183cm, szczupły, krótko obcięty.

Osoby, które go widziały lub mające informacje gdzie może przebywać proszone są o kontakt z policją lub z rodziną pod wskazanym numerem telefonu 514 343 033.

Mateusz może potrzebować pilnej pomocy medycznej.